Франківські медики з 8 відділень лікарні рятували життя чоловіку з COVID-19, в якого стався інсульт

Франківські медики з 8 відділень лікарні рятували життя чоловіку з COVID-19, в якого стався інсульт

Франківські медики з 8 відділень лікарні рятували життя чоловіку з COVID-19, в якого стався інсульт
Фото: Unsplash/National Cancer Institute

В Івано-Франківську медики з восьми відділень центральної міської клінічної лікарні рятували життя чоловікові з COVID-19. Крім коронавірусу, у чоловіка діагностували ішемічний інсульт та інфаркт міокарда.

Історію хвороби, лікування та одужання пацієнта розповіли на Facebook-сторінці медзакладу.

Пацієнта прийняли у терапевтичне відділення № 2 з COVID-19. Раніше він лікувався в одному медзакладі зі своєю 80-річною бабусею, в якої також підтвердили коронавірус.

"Насамперед чоловік намагався допомогти жінці, позаяк вона вірила у міфи про лікування хворих на COVID-19 і відмовлялася від їжі та ліків. На жаль, пацієнтка померла, а стан чоловіка погіршився, з’явилися ускладнення", — йдеться у дописі.

У пацієнта одночасно розвинувся ішемічний інсульт з порушенням мови та слабістю в правій руці та нозі, а також — інфаркт міокарда. Ускладнення лікарі діагностували швидко і готувалися проводити тромболітичну терапіюЛікування, що направлене на розчинення тромбу всередині судини за допомогою лікарських засобів. Однак провести її не змогли через те, що чоловік приймав антикоагулянтиРечовини, що перешкоджають зсіданню крові або уповільнюють його, у нього погано згорталася кров.

"Тоді хірурги терміново провели стентування коронарних артерій Коронарний стент - це металевий каркас трубчастий форми, який підтримує просвіт артерії заданої форми і розміру. Через невеликий прокол, який зазвичай робиться на нозі чи руці хворого, стент через судини вводять до заткненої тромбом чи бляшкою коронарної артерії. У потрібній ділянці стент розширюється та залишається у судині, зберігаючи просвіт достатнім для нормального кровообігу. та ангіографію артерій Введення в судину спеціальної контрастної речовини і одночасного виконання рентгенографічного дослідження. Основним компонентом рентгеноконтрастних речовин, використовуваних для ангіографії, є йод.головного мозку, щоб визначити причини інфаркту. Так у лівій внутрішній сонній артерії виявили тромб, який перекривав майже 90% просвіту артерії. Голівка тромбу під час кожної пульсової хвилі інтенсивно хиталася. Це могло спричинити повне перекриття артерії і розвиток ще одного, значно тяжчого інсульту", — повідомляють на Facebook-сторінці ЦМКЛ.

Перший інсульт у чоловіка стався через те, що маленький фрагмент тромбу відірвався з його верхівки та перекрив одну з гілок внутрішньої сонної артерії. Тоді лікарі вирішили проводити операцію. Але під час стентування коронарних артерій пацієнту дали препарат, з яким будь-які операції стали протипоказані на щонайменше три доби після його прийому.

Тому хворому призначили спершу лікування препаратами, а згодом хірург прооперував чоловікові сонну артерію. Період після операції у пацієнта пройшов вдало, відновилася мова, рух у правій руці та нозі. У чоловіка попереду — реабілітація та відпочинок.

Всього пацієнта лікували медики із восьми відділеньВідділення інтервенційної кардіології, радіології та кардіохірургії, неврологічне відділення для хворих з порушеннями мозкового кровообігу, хірургічне відділення, відділення анестезіології та інтенсивної терапії, терапевтичне відділення №2, рентгенологічне відділення та відділення УЗД та ФД центральної міської клінічної лікарні.

"Ми відчували турботу медичного персоналу лікарні. Коли стан погіршився, до нас викликали усіх, кого можна було. Якби хтось мені розказав, що так усі бігають, переживають, "несуться" коридорами, постійно спостерігають за станом пацієнта, щоб допомогти, – я б не повірила. Але тут на власні очі побачила, що все так і є", – пригадує дружина пацієнта.

Зі слів завідувачки неврологічного відділення Ірини Кобінець, історія пацієнта є ілюстрацією можливих ускладнень коронавірусної інфекції.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Вибір редакції

На початок