Федеральна рада ШвейцаріїВищий орган виконавчої влади Швейцарії, до складу якого входять семеро людей. Кожен із них почергово виступає главою Федеральної ради від її колективного імені. на засіданні 10 грудня продовжила термін дії запобіжного заморожування активів українського президента-втікача Віктора Януковича ще на рік – до лютого 2023 року. Уперше активи заморозили у 2014-му.
Про це повідомила пресслужба Федеральної ради.
Термін замороження активів Януковича продовжили для підтримки судової співпраці з українською владою, повідомила Рада. Там нагадали, що максимальний строк замороження згідно зі швейцарським законодавством становить 10 років, тому після лютого 2024 року воно автоматично втратить чинність.
Швейцарія вперше ухвалила рішення про заморожування активів Януковича та його оточення в лютому 2014 року, коли ті втекли з України. Їхню вартість швейцарська сторона оцінює в 70 мільйонів франків (2,05 мільярда гривень). Відтоді влада України здійснює розслідування злочинів цих людей, зокрема за допомоги Швейцарії.
Якщо український суд підтвердить незаконне походження заморожених активів, Україна зможе повернути їх собі. У жовтні Київ повідомляв Швейцарію, що відповідні судові процеси перебувають на завершальному етапі.
Напередодні, 9 грудня, посол Швейцарії в Україні Клод Вільд на конференції "Сім років антикорупційної реформи" заявив, що умовою повернення активів Януковича та його оточення є незалежність антикорупційних інституцій та їхнє неупереджене керівництво.
Що відомо
- Касаційний адміністративний суд Верховного Суду 6 грудня ухвалив залишити без змін вирок у справі Віктора Януковича за звинуваченнями у державній зраді та пособництві у веденні агресивної війни – 13 років заочного ув'язнення.
Читайте також: "Потерпілі, як і свідки, з’являються до сьогодні". Справи Майдану у цифрах
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!