Справа "Рівненської брами": суд оголосив перерву, обвинувачений провину заперечує

Справа "Рівненської брами": суд оголосив перерву, обвинувачений провину заперечує

Справа "Рівненської брами": суд оголосив перерву, обвинувачений провину заперечує
На фото підозрюваний Андрій Савчук з адвокатом/Суспільне Рівне

Суд оголосив перерву у засіданні про визначення запобіжного заходу колишньому голові кооперативу "Рівненська брама" Андрієві Савчуку. Його підозрюють у привласненні понад 20 мільйонів гривень внесків пайовиків кооперативу, про це раніше повідомляли у прокуратурі. Потерпілими у справі є 35 людей. Підозрюваний провину заперечує.

Чи візьмуть під варту колишнього голову кооперативу, стане відомо 13-го грудня. 9 грудня відбулося судове засідання, на якому жителю Хмельницького мали обрати міру запобіжного заходу.

Справа "Рівненської брами": суд ще не обрав запобіжний захід забудовнику та оголосив перерву
Під час засідання суддя Євген Сидорук заслухав потерпілих у справі. Фото: Суспільне Рівне

Прокуратура наполягає на взятті його під варту, адже санкція статті, за якою йому висунули підозру, передбачає позбавлення волі від 7 до 12 років. До правоохоронців надійшли заяви від 35 потерпілих осіб.

"Суть злочину полягала у тому, що люди сплачували пайові внески за придбання квартир у "Рівненській брамі". Вони їх сплачували особисто Савчуку на руки або на рахунки у банку. Надалі ці гроші Савчук мав би використати на будівництво житла, однак слідство встановило, що частину Савчук розтратив, а частиною заволодів", – сказав прокурор Олег Костюк.

Справа "Рівненської брами": суд ще не обрав запобіжний захід забудовнику та оголосив перерву
Потерпілих – 35 людей, кілька з них прийшли на засідання. Частині з них новий забудовник запропонував доплатити за житло. Фото: Суспільне Рівне

Підозрюваний на засіданні суду звинувачення заперечував.

"Я будував об'єкт півтора року. За мого правління побудували першу, другу, третю секції, четверту – частково, десяту і одинадцяту – фундаменти, п'яту-шосту – палі, техумови на зовнішні мережі. Усе майно і всі мережі були зроблені при мені, це колосальні гроші", – зазначив Андрій Савчук.

Справа "Рівненської брами": суд оголосив перерву, обвинувачений провину заперечує
Такий вигляд ЖК "Рівненська брама" мав у 2019 році. Такий вигляд ЖК "Рівненська брама" мав у 2019 році/стопкадр з відео на сайті ЛУН

На засіданні суддя Євген Сидорук заслухав кількох потерпілих, прокурора та підозрюваного, після чого оголосив перерву до 13-го грудня.

Що відомо

  • Будівництво житлового комплексу "Рівненська брама" на розі вулиць Костромської та Гагаріна у Рівному розпочали у 2015 році. Тоді житлово-будівельний кооператив очолював Андрій Савчук.
  • Пізніше "Рівненська брама" продала недобудований комплекс компанії "Буд Кепітал Менеджмент". Будівництво житлового комплексу наразі незавершене. На початку жовтня 2021 року у коментарі телеканалу ITV директор ПП "Буд Кепітал Менеджмент" Юрій Рибак сказав, що проблеми на будівництві – справа рук попередника, від якого дістався об'єкт у 2018 році. Додав: люди створюють соціальну напругу, через те, що їх не влаштовують темпи будівництва.
  • У жовтні 2021 року пайовики "Рівненської брами" пікетували міську раду з вимогою до управління капітального будівництва, аби їм знайшли іншого забудовника. Нинішній, за їхніми словами, просить доплату за квартири.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок