У Києві медика та працівника поліції викрили в організації схеми з фейкової вакцинації від COVID-19. Шахраї виготовили фальшивих сертифікатів майже на 1 млн гривень.
Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.
"Працівник патрульної поліції міста Києва спільно з працівником медичного закладу за грошову винагороду організували схему внесення до інформаційної системи відомостей про нібито проходження громадянами вакцинації від коронавірусної хвороби для подальшого генерування у застосунку "Дія" електронного сертифіката про вакцинацію", — йдеться у повідомленні.
За даними слідства, пошуком "клієнтів" займався поліціянт, а медик вносила відомості до електронної системи "HELSI". Розмір грошової винагороди залежав від назви вакцини, якою нібито робили щеплення, та становив від 4000 до 5000 гривень.
Читайте також: "Тисяча вакцинованим". У МОЗ закликають остерігатися шахраїв
"Вказані списки налічують понад 200 прізвищ, що може свідчити про отримання учасниками групи неправомірної вигоди на суму близько мільйона гривень", — зазначили у прокуратурі.
Наразі обом фігурантам повідомлено про підозру у вчиненні злочину. Їм інкримінують дві статті: за внесення неправдивої інформації та одержання хабаря. Незабаром їм буде обрано запобіжний захід, також слідство з'ясовуватиме обставини, аби знайти спільників.
Відповідальність за підроблені сертифікати про вакцинацію
"Людина, яка використовуватиме підроблений COVID-сертифікат. Це 17 тис. гривень штрафу. Якщо підробка – до 68 тисяч грн. Все це пропонується для того, щоб ця відповідальність когось стримувала від того, щоб підробляти, виготовляти, збувати та користуватися цими документами про вакцинацію", — розповіла Суспільному юристка Олена Іпатенко.
Кримінальна відповідальність за використання і підробку документів є. Якщо особа, яка виготовляє підроблені сертифікати або для того, щоб користуватися ними самому або треті особи — то це кримінальна відповідальність передбачена ч. 1 ст. 358 Кримінального кодексу України. Тих, хто збуває або розповсюджує очікують штрафні санкції у розмірі 17 тисяч гривень.
Якщо особа повторно вчиняє правопорушення, то навіть може дійти до позбавлення волі. За використання підробного документа також існує кримінальна відповідальність ч. 4 ст. 358, згідно з якою нараховується 850 грн штрафу або арешт до 6 місяців, або обмеження волі до 2 років.
Що відомо
- Станом на 10 грудня в Україні виявили 11 327 нових підтверджених випадків COVID-19 (з них дітей – 1 010, медпрацівників – 214). Летальних випадків – 442. За добу 57 728 людей вакцинувалися проти COVID-19. Одну дозу отримали 57 253 людини, повністю імунізовані – 100 475 людей.
- Українцям, яких усунуть від роботи за відмову від вакцинації проти коронавірусу, не надаватимуть допомогу за лікарняними листками.
- Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що під час новорічних канікул українські гірськолижні курорти працюватимуть тільки для вакцинованих туристів.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!