Де на Волині виявили найбільше носіїв стафілококу серед працівників шкіл і дитсадків

Де на Волині виявили найбільше носіїв стафілококу серед працівників шкіл і дитсадків

Де на Волині виявили найбільше носіїв стафілококу серед працівників шкіл і дитсадків
Волинський центр контролю та профілактики хвороб.

На Волині завершили проведення раптових перевірок серед працівників їдалень у дитячих садочках та школах. Найбільше випадків золотистого стафілококу в кухарів освітніх закладів виявили в Нововолинську (20,5 %), колишніх Камінь-Каширському (19,8 %), Луцькому (17, 3 %) та Горохівському районах (16,2 %).

Перевірки та лабораторні обстеження на носійство золотистого стафілококу тривали впродовж двох місяців, – повідомили на сайті Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ.

Усього на Волині обстежили кухарів у 335 закладах освіти. Серед більш як тисячі працівників їдалень золотистий стафілокок виявили у 87 осіб, це 8,7 % від загальної кількості обстежених.

Працівників, у котрих виявили інфекцію, відсторонили від роботи на час лікування та до одужання й повторного обстеження.

Довідково: на сайті Національної академії медичних наук України пояснюють, що золотистий стафілокок є патогенним мікроорганізмом, тобто таким, що здатний порушувати життєдіяльність клітин організму і руйнує його тканини. Потрапляючи на шкіру, в ніс або рот, або у внутрішні органи людини, він викликає низку захворювань. Золотистий стафілокок одна з бактерій, які відносять до антибіотикорезистентних: штами золотистого стафілокока стійкі до лікування антибіотиками.

Що відомо

  • З 11 жовтня Міністерство охорони здоров’я розпочало проводити раптові перевірки працівників шкільних їдалень через спалахи гострих кишкових інфекцій.
  • Станом на 21 жовтня лікарі-епідеміологи обласного центру контролю та профілактики хвороб повідомляли про 26 виявлених випадків носійства патогенного стафілокока серед 270 працівників харчоблоків освітніх закладів.
  • На Волині станом на 29 жовтня лікарі-епідеміологи виявили 55 випадків патогенного золотистого стафілокока у працівників харчоблоків освітніх закладів. Загалом обстежили 625 працівників у 184 освітніх закладах.

Термінові новини та щоденні інформаційні підсумки читайте в Telegram та Viber Суспільного Волині.

На початок