Премія Шевельова оголосила список фіналістів

Премія Шевельова оголосила список фіналістів

Премія Шевельова оголосила список фіналістів

10 грудня Капітула Премії імені Юрія Шевельова за найкращу українську книжку есеїстики оголосила короткий список номінантів.

Фіналістами Премії імені Юрія Шевельова за найкращу українську книжку есеїстики 2021 року стали:

1. Бондар Андрій. "Ласощі для Медора" (Видавництво Старого Лева)

2. Вольвач Павло. "20+1, або Земля мертвих" (Видавництво Старого Лева)

3. Діброва Володимир. "Свіжим оком. Тарас Шевченко для сучасного читача" (Білка)

Як повідомляють організатори, в межах премії буде вручено кілька спеціальних відзнак. Цьогоріч Спеціальну відзнаку Капітули отримає Микола Рябчук, почесний Амбасадор української есеїстики у світі, за книжку "Лексикон націоналіста та інші есеї" (Видавництво Старого Лева).

Володарем ще однієї Спеціальної відзнаки в рамках Премії за відданість правам людини і мужність письма стане Станіслав Асєєв за книжку "Світлий Шлях": історія одного концтабору" (Видавництво Старого Лева).

Ім’я лауреата оголосять під час церемонії 17 грудня, у день народження Юрія Шевельова.

Також уже вдруге під час церемонії буде вручено Спеціальну відзнаку UA: Радіо Культура, якою редакція радіо нагороджує українських авторів за майстерність і новаторство в жанрі есею. Нагородою у цій номінації стане створення радіоверсії твору, яка прозвучить в ефірі UA: Радіо Культура.

Що відомо

  • Лауреатами Премії в попередні роки стали Тарас Прохасько ("Одної і тої самої"), Андрій Портнов ("Історії для домашнього вжитку"), Костянтин Москалець ("Сполохи"), Олександр Бойченко ("Більше/менше"), Вахтанґ Кебуладзе ("Чарунки долі"), Андрій Любка ("Саудаде"), Володимир Єрмоленко ("Плинні ідеології"), Діана Клочко ("65 українських шедеврів. Визнані й неявні"), Тарас Лютий ("Культура принад і спротиву").
  • Засновники Премії імені Юрія Шевельова: Український ПЕН, Києво-Могилянська Бізнес-Школа, Видавництво "Дух і Літера", Центр юдаїки, Український науковий інститут Гарвардського університету.
  • Міжнародний ПЕН-клуб (International PEN Club) був заснований 1921 року в Лондоні за ініціативи письменників Джона Ґолсуорсі та Кетрін Емі Доусон-Скотт. ПЕН став однією з перших міжнародних правозахисних організацій, а також першим міжнародним об’єднанням письменників.
  • Український ПЕН був заснований 1989 року і прийнятий до Міжнародного ПЕН 1990-го. Першим президентом Українського ПЕН був Микола Вінграновський (1989-1993), потому ПЕН в Україні очолював Євген Сверстюк (1993-2010). 2010-го, з обрання президентом правозахисника, публіциста Мирослава Мариновича, Український ПЕН починає провадити системну літературну та правозахисну діяльність в Україні та за кордоном. 2014-го президентом Українського ПЕН було обрано Миколу Рябчука, а у грудні 2018 року – Андрія Куркова.
  • Премія імені Юрія Шевельова — літературна премія за досягнення в галузі есеїстики. Премія носить ім'я Юрія Шевельова, який започаткував модерну українську есеїстику. Нагорода має відзначити внесок автора у невід'ємні для цього жанру цінності: незалежність думки та витонченість стилю.

Читайте також

Український ПЕН оголосив довгий список номінантів на Премію Юрія Шевельова

Претенденти на Шевченківську премію-2022: Кадан, Горностай, Балаян, Бурмака, Іздрик, Горіха Зерня

"Коронація слова-2021" оголосила лауреатів відзнаки "Золоті письменники України"

На початок