Україна очолила медальний залік юніорського чемпіонату світу зі стрибків у воду: всі призери

Україна очолила медальний залік юніорського чемпіонату світу зі стрибків у воду: всі призери

Україна очолила медальний залік юніорського чемпіонату світу зі стрибків у воду: всі призери
UDF

Збірна завоювала одразу дев'ять нагород, більшість із яких принесли Ксенія Байло та Олексій Середа.

У Києві завершився юніорський чемпіонат світу зі стрибків у воду, який столиця України приймала вдруге поспіль. Змагання мали відбутися ще минулого року, проте були перенесені через пандемію коронавірусу.

Для збірної України домашній чемпіонат став надуспішним. Команда завоювала дев'ять нагород, зокрема п'ять золотих, три срібні та одну бронзову. Такий результат дозволив Україні посісти перше місце в медальному заліку, розділивши його з Німеччиною.

На минулому юніорському чемпіонаті світу, що також приймав Київ, у 2018 році Україна мала лише одну медаль: "бронзу" в чоловічих синхронних стрибках із 3-метрового трампліна тоді завоювали Євген Науменко та Олег Сербін. Проте допандемійна конкуренція тоді була сильнішою. Приміром, цього року в змаганнях не брали участі деякі провідні збірні, як-то Китай, Велика Британія, Австралія, США, Японія тощо.

Цього разу Україна мала одразу кількох мультимедалістів. Найбільше нагород завоювала 16-річна Ксенія Байло, яка чотири рази підіймалася на п'єдестал, зокрема двічі – на першу сходинку. Українка була найсильнішою і на вишці, і на 3-метровому трампліні, а на 1-метровому здобула "бронзу". Крім того, Байло стала віцечемпіонкою світу в синхронних стрибках з 3 метрів у парі з Анною Арнаутовою.

Читайте також: 16-річна Ксенія Байло здобула п'яте "золото" України на юніорському ЧС зі стрибків у воду

Два "золота" чемпіонату світу в Києві завоював і учасник Олімпійських ігор-2020, 15-річний Олексій Середа. На його рахунку – перемоги на вишці: що в одиночних змаганнях, що в синхроні з Данилом Аванесовим. Також Середа виборов "срібло" на менш звичній для себе висоті – 3 метрах.

Читайте також: Україна здобула четверте "золото" на юніорському чемпіонаті світу зі стрибків у воду

Ще одним мультимедалістом світової першості став Данило Коновалов. 18-річний спортсмен, який на відміну від Байло й Середи виступав у старшій категорії – групі "А", виграв "золото" на 3-метровому трампліні та "срібло" на цій же висоті, але в синхронних стрибках із Богданом Чижовським.

Читайте також: Україна здобула перші медалі на юніорському чемпіонаті світу зі стрибків у воду в Києві

Усі українські призери юніорського чемпіонату світу зі стрибків у воду-2021

Медальний залік юніорського чемпіонату світу зі стрибків у воду-2021

 • 1. Україна– 9 медалей (5 "золото" + 3 "срібло" + 1 "бронза")
 • 1. Німеччина – 9 (5+3+1)
 • 3. Росія – 11 (4+6+1)
 • 4. Італія – 8 (2+1+5)
 • 5. Бразилія – 4 (1+0+3)
 • 6. Франція – 1 (1+0+0)
 • 7. Колумблія – 4 (0+3+1)
 • 8. Швеція – 2 (0+0+2)
 • 9. Хорватія – 1 (0+0+1)
 • 9. Південна Корея – 1 (0+0+1)
 • 9. Іспанія – 1 (0+0+1)

Що відомо

 • У зв'язку з перенесенням чемпіонату відбулися зміни й у вікових категоріях, які могли представляти спортсмени, аби ті, хто планували виступати в 2020-му, могли зробити це на рік пізніше. Тож у категорії "А" змагалися стрибуни віком не 16-18 років, а 17-19, а в групі "B" замість 14-16 – 15-16 років.
 • Для всіх українських призерів ці медалі стали першими в кар'єрі на рівні чемпіонатів світу.
На початок