На Одеський припортовий завод не пустили компанію, пов'язану з Коломойським

На Одеський припортовий завод не пустили компанію, пов'язану з Коломойським

На Одеський припортовий завод не пустили компанію, пов'язану з Коломойським
Джерело: opz.odesa.ua

Наглядова рада ПАТ "Одеський припортовий завод" прийняла екстрене рішення про скасування результатів конкурсу з відбору постачальника давальницької сировини.

Як повідомляє пресцентр заводу, причина - неконкурентні дії компанії “Укрнафтобуріння”, яка надала значно завищену, економічно необґрунтовану та ризикову цінову пропозицію. Згідно з нею, виробництво аміаку і карбаміду є нерентабельним для заводу.

"При запропонованій компанією "Укрнафтобуріння" ціні у 77 дол. США за тонну карбаміду і 39,5 дол. США за тонну аміаку неможливо забезпечувати беззбиткову бізнес-модель. Фонд державного майна України вважає, що завищена цінова пропозиція створювала ризик невиконання давальцем власних контрактних зобов’язань, наслідком чого були б регулярні зупинки виробничого процесу на Одеському припортовому заводі", - йдеться у повідомленні.

Наглядова рада ОПЗ вбачає у таких діях власників компанії "Укрнафтобуріння" прагнення отримати важелі управління Одеським припортовим заводом і взяти його під свій контроль, внаслідок чого будуть повернуті корупційні схеми на завод, знижена його ринкова вартість і створені передумови для переходу ОПЗ у приватні руки за безцінь.

Фонд державного майна України підтримав рішення Наглядової ради ОПЗ.

"Ми не можемо дозволити того, щоб ОПЗ повернувся під контроль фінансово-політичних груп, які довгі роки блокували ефективну роботу підприємства. У майбутнього переможця конкурсу з відбору давальця має бути реалістичний бізнес-план, який створить гарантію для безперебійної роботи ОПЗ. Керівництво заводу та Фонд державного майна України не можуть допустити простою заводу та повернення на ОПЗ корупційних схем, що завдасть збитків державі та унеможливить прихід стратегічного інвестора", — наголосив заступник Голови ФДМУ та Голова Наглядової ради ОПЗ Сергій Ігнатовський.

Скасування результатів конкурсу з відбору давальця не вплине на виробничу діяльність ОПЗ.

"ОПЗ готовий співпрацювати з компанією-постачальником газу, яка запропонує реалістичний бізнес-план на взаємовигідних умовах для усіх зацікавлених сторін – давальця, держави, ОПЗ і його трудового колективу, громади Одеської області. Зі свого боку ОПЗ забезпечить усі умови для стабільної роботи компанії-давальця після проведення нового конкурсу. Скасування результатів конкурсу з відбору давальця для Одеського припортового заводу не вплине на виробничу діяльність підприємства", — зазначив в.о. Голови правління ОПЗ Микола Синиця.

Деталі проведення нового конкурсу будуть повідомлені згодом.

Що відомо

Згідно з даними Центру протидії корупції, бенефіціарним власником та співвласником ПАТ "Видобувна компанія "Укрнафтобуріння" є ексрегіонал Віталій Хомутиннік. А олігарх Ігор Коломойський є її співвласником через офшор Deripon Commercial Limited.

За словами Хомутинніка, його структурам належать 50% в офшорі Deripon Commercial Limited, що контролює "Укрнафтобуріння". Ще 50% офшорної компанії пов'язує його з Коломойським.

У грудні 2017 року саме з головою правління "Укрнафтобуріння" Михайлом Бакуненком та російським бізнесменом Павлом Фуксом був зафіксований Хомутиннік після спільного перельоту на літаку нардепа Gulfstream G280. Всі троє тоді запевнили, що їх пов'язують лише приятельські стосунки. А 15 квітня 2020 року журналісти "Схем" зафіксували бізнесмена Павла Фуксу в офісі Коломойського в Ізраїлі.

Крім того, компанія Хомутинніка з Кайманових островів Cascade Investment Fund 16 липня 2018 року купила 19,92% нафтогазової компанії JKX Oil&Gas Plc. Найбільшими акціонерами JKX Oil&Gas Plc є Eclairs Group згадуваного Ігоря Коломойського і  Геннадія Боголюбова – 27,47% акцій, Keyhall Holding– 11,42%, Neptune Invest & Finance Corp – 12,95%, Interneft Ltd – 6,6%. У свою чергу JKX Oil&Gas Plc володіє 100% нідерландської компанії JKX Ukraine B.V. Нідерландська JKX Ukraine B.V  має у власності 10% акцій "Укрнафтобуріння".

На початок