До прифронтового Опитного військові пропускають лише місцевих. Селище розташоване за кількасот метрів від лінії розмежування. Через порушення режиму "тиші" не завжди може проїхати й швидка. Жителі селища розповіли Суспільному, як вони отримують медичні послуги.

Місцева жителька Ганна розповіла, що втратила пальці на руці у результаті осколкового поранення у 2014 році. Тоді, згадує жінка, швидка до неї не приїхала. До лікарні її відвозили діти.
"Тоді стріляли, їхали без світла, темно. Не включали в машині світло, летіли. Діти везли мене", — згадує Ганна.

За словами місцевої жительки Олени Лебедєвої, два місяці тому й до її матері не приїхала швидка. У жінки стався інфаркт.
"Швидка сказала, що сюди ми не заїжджаємо під будь-яким приводом. Але ми готові вас зустріти після блок-посту", — розповіла Олена Лебедєва.
Непритомну жінку, згадує Олена, перевозили на своєму авто. Найближча лікарня — за десять кілометрів, в Авдіївці.

Завідувачка Авдіївської підстанції Тетяна Миронова, каже, у виїзді нікому та ніколи не відмовляли.
"У цих прифронтових селах найчастіше контролюють на блок-постах. І якщо щось не спокійно, вони не пропускають. Такий випадок був один раз", — говорить Тетяна Миронова.
За словами Тетяни Миронової, не вистачає медичних працівників. Замість трьох бригад в Авдіївській громаді працює одна.
На думку заступниці директорки з оперативної роботи Донецького обласного центру екстреної меддопомоги Світлани Пашиної, проблему надання медичних послуг у прифронтових населених пунктах треба вирішувати на загальнодержавному рівні.
"Повинні бути, можливо, окремі бригади, які будуть надавати допомогу. Вони будуть і не військові, і не служби екстреної допомоги, а окремі спеціальні загони, які будуть надавати допомогу", — наголосила Світлана Пашина.
Що відомо
- У прифронтовому Опитному наразі проживає 33 людини.