У Хмельницькому нагородили переможців конкурсу "Подільська палітра"

У Хмельницькому нагородили переможців конкурсу "Подільська палітра"

У Хмельницькому нагородили переможців конкурсу "Подільська палітра"
Фото: Суспільне Поділля

Онлайн цьогоріч обирали переможців ХХІ за рахунком обласного мистецького конкурсу імені Людмили та Миколи Мазурів "Подільська палітра". У Хмельницькому обласному художньому музеї 9 грудня нагородили переможців. Про це Суспільному розповіла секретарка конкурсного комітету Людмила Сковерко. Як відбувалося нагородження і хто став лауреатом, Суспільне знає.

Лауреатів обласного мистецького конкурсу імені Людмили та Миколи Мазурів "Подільська палітра" відзначали грамотами і подарунками.

16-річна Вікторія Палій на конкурс представила пейзаж із зображенням передмістя міста Дунаєвець: "Я вирішила намалювати саме цей пейзаж передмістя. Це одне з улюблених місць в моєму місті, я люблю там бувати і гуляти з собакою. Цю роботу я малювала приблизно десь місяць, це робота олійними фарбами".

Вікторія Ямкова з Волочиського району подала на конкурс три роботи. Перемогла робота "Перетини долі". Авторка розповідає: "Це питання людини і суспільства, відношення між ними. Мені здається, ця тема завжди була актуальна. Я використовувала олійні пастелі, я ними найбільше люблю працювати, це графіка".

За відбором журі, до фіналу конкурсу дійшли 12 переможців у трьох вікових категоріях, журі розглядало графіку, живопис та декоративно-прикладне мистецтво, розповідає секретарка конкурсного комітету Людмила Сковерко. Додає: "На розгляд конкурсного комітету надійшло 484 роботи з 22 навчальних закладів з усієї Хмельниччини. Конкурсний комітет працював у два етапи. Ті роботи, які отримали найвищий рейтинг, представлені зараз у нас тут як лауреати. Є 12 переможців".

Зачинатель конкурсу, член журі Богдан Теленько каже, що журі конкурсу працювало онлайн. Та додає: "Попри ковид і карантин, попри те, що ми, як журі, працювали другий рік в режимі онлайн, визначаючи переможців конкурсу. Мені здається, що форма онлайн, в даному випадку, дуже цікава з точки зору неупередженості членів журі. З такого вороху робіт, яких вони цьогоріч прислали, дуже непросто було вибрати".

Що відомо

Людмила Мазур - хмельницька художниця, засновниця станкового паперовитинання, авторка особливих Подільських витинанок. Микола Мазур – скульптор графік, художник - монументаліст, головний художник композиції "Голодомору" в історико-культурному заповіднику "Межибіж". На їх честь у 2000 році засновано премію імені Людмили Мазур "Подільська палітра" , її вручають щорічно до дня народження мисткині.

Вибір редакції

На початок