За п'ять мільйонів гривень у Херсоні зможуть ліквідувати тисячу аварійних дерев

За п'ять мільйонів гривень у Херсоні зможуть ліквідувати тисячу аварійних дерев

За п'ять мільйонів гривень у Херсоні зможуть ліквідувати тисячу аварійних дерев
Суспільне Херсон

У Херсоні розпочали роботу з виявлення аварійних дерев. Таких у місті залишається близько трьох тисяч. З міського бюджету на це передбачили п'ять мільйонів гривень. За самовільне видалення таких дерев можна отримати штраф.

Деревам на вулиці Університетській близько пів століття. Зовні вони можуть мати нормальний вигляд, а в середині бути трухлявими, говорить Сергій Демешко, головний спеціаліст відділу комунального господарства та благоустрою міста.

"Ми пройшли по одній стороні, нарахували десь 15 дерев. Ми проходимо спершу зелені зони. Тобто прилеглі до підприємств, до установ – не наші зелені зони. Ми їх не обстежуємо поки що, вони обстежуються тільки по заявах", - розповів головний спеціаліст.

Під видалення або обрізку підпадають дерева, говорить спеціаліст, пошкоджені шкідниками. Від висоти та товщини стовбуру розраховується сума, яку отримає підрядна організація, що проводить видалення. Процедура може обійтися від трьох до семи тисяч за одне дерево. Сьогодні, щоб видалити дерево, потрібно отримати дозвіл інспекції з контролю за благоустроєм та санітарним станом міста, розповідає заступник начальника інспекції з контролю за благоустроєм та санітарним станом міста Херсона Віталій Рубанець.

"Інспекція виїжджає на місце і дивиться, як проводяться роботи, актує, щоб у нас не було безконтрольного видалення дерев на території міста Херсона. Тобто інспекція є останньою інстанцією, яка ставить своє погодження на даному дозволі", - каже Віталій Рубанець.

За 5 мільйонів гривень у Херсоні зможуть ліквідувати тисячу аварійних дерев
Суспільне Херсон

У Херсоні багато старих дерев потребують видалення, говорить Віталій Рубанець, переважно це - тополі, оскільки мають слабку кореневу систему. Взимку у місті збільшили кількість обстежень дерев до трьох виїздів на тиждень, щоб уникнути аварійних ситуацій під час негоди. Про це розповіла начальниця інспекції з контролю за благоустроєм та санітарним станом міста Олена Мазур.

"Насправді, це досить затратна стаття видатків. На жаль, бюджет не гумовий. Те, що ми сьогодні отримали у місті, чому падають дерева? Тих грошей, які передбачені бюджетним фінансуванням, їх мало. Наприклад, цього року був 1 мільйон, у липні був оголошений тендер, двічі на нього ніхто не заявився. На сьогодні тендер відбувся, йде перевірка антимонопольного комітету. Саме тому протягом 5 місяців на території міста не видалялися аварійні дерева", - говорить Олена Мазур.

За 5 мільйонів гривень у Херсоні зможуть ліквідувати тисячу аварійних дерев
Суспільне Херсон

П’яти мільйонів, закладених у бюджет, вистачить на видалення тисячі аварійних дерев, говорить Олена Мазур. Працюватимуть на 34-х вулицях міста.

Що відомо

  • 20 листопада у Херсоні на проїжджу частину впало аварійне дерево, пошкодивши приватну автівку. Травмувалась дитина, яку госпіталізували.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

Вибір редакції

На початок