У Полтаві триває розгляд справи щодо стрілянини біля кафе

У Полтаві триває розгляд справи щодо стрілянини біля кафе

У Полтаві триває розгляд справи щодо стрілянини біля кафе
UA:Poltava

У суді почали досліджувати письмові та відеодокази у справі щодо стрілянини біля полтавського кафе «Ботанік». Обвинувачують у цьому полтавця Віктор Малого. Зокрема, сьогодні переглянули відео з обшуку квартири обвинувачено, де знайшли зброю, патрони, порох та підроблений паспорт. Також Малому продовжили запобіжний захід.

На третьому засіданні по суті в Октябрському райсуді Полтави досліджують письмові матеріали справи. Їх зачитує прокурор Григорій Гринь. Це, зокрема, рапорти слідчого, протоколи огляду місця події та обшуку квартири обвинуваченого Віктора Малого. Розповів Григорій Гринь:

"Це ухвала, якою органи досудового розслідування узаконили проведення невідкладного, термінового обушку, який був проведений 07.08.2019 року".

Також на засіданні переглядають відео з обушку. У квартирі обвинуваченого правоохоронці знайшли понад 2 тисячі набоїв, близько 10 одиниць зброї і майже 2 кілограми пороху.

У Полтаві триває розгляд справи щодо стрілянини біля кафе
У Полтаві триває розгляд справи щодо стрілянини біля кафе. UA:Poltava

- Суддя Віталій Микитенко: Малий, порох вам належить?

- Обвинувачений Віктор Малий: Ні, поліція підкинула. Якщо брати ці патрони і порох, де б я його скільки взяв. Його дістати неможливо.

У помешканні виявили і підроблений паспорт на ім’я Валерія Гаркавенка. Світлина там – Віктора Малого.

У Полтаві триває розгляд справи щодо стрілянини біля кафе
У Полтаві триває розгляд справи щодо стрілянини біля кафе. UA:Poltava

- Микитенко: Малий, це ваш паспорт? Оцей на ім’я Гаркавенко?

- Малий: Я ж Малий Віктор Григорович.

- Микитенко: Не ваш паспорт?

- Малий: Звичайно, ні.

- Микитенко: А як він туди потрапив?

- Малий: Це треба спити слідчих, які проводили обшуки з порушеннями.

Прокурор Григорій Гринь звинувачення Малого спростував:

"Паспорт, безпосередньо, самого Малого, далі свідоцтво про народження, це все лежить в одній папці. Папка лежить у шухлядці столу".

Захисник обвинуваченого Олександр Рябоконь говорить про порушення під час обшуку:

"По-перше, це відсутність будь-якого процесуального рішення про невідкладний обшук і його аргументація. Друге – це проведення даного обшуку не уповноваженими особами, участь слідчого, який взагалі не входить у групу, проникнення оперативним працівником, який теж немає доручення від слідчого. Третє – порушення процедури, тобто відсутність відеофіксації процесу відповідного обушку, відповідно фіксація йде лише моменту вилучення".

Надані прокурором матеріали колегія суддів долучає до справи. Далі Григорій Гринь клопоче про продовження тримання під вартою обвинуваченого:

"Можливість уникнення відповідальності шляхом переховування від суду. Можливість впливу на свідків, потерпілих".

Проти – захисник обвинуваченого Олександр Рябоконь:

"Зовсім немає наявності мотивування наявних ризиків. Відмовити у відповідному клопотанні. Та обрати Малому домашній арешт за місцем реєстрації".

Обвинувачений Віктор Малий
Обвинувачений Віктор Малий. UA:Poltava

Судді задовольняють клопотання прокурора. Віктор Малий перебувати під вартою до 8 травня. Нагадаємо, 6 серпня 2019-ого біля кафе "Ботанік", що у Полтаві, охоронець закладу Микола Сусла зробив зауваження чоловікові, що справляв нужду на вулиці. На це останній двічі вистрелив з пістолета і втік. Віктора Малого поліцейські затримали наступного дня. Його обвинувачують за трьома статтями – це замах на умисне вбивство, незаконне зберігання боєприпасів та вибухової речовини і підробка документів. За це передбачено до 15 років позбавлення волі або довічне ув’язнення. Справу по суті в Октябрському райсуді Полтави розглядають із 12 грудня минулого року.

Сам охоронець кафе вижив. Нині має першу групу інвалідності і понад півроку перебуває у лікарні.

На початок