У Миколаєві перевірили торговельно-розважальний центр на дотримання карантинних вимог

У Миколаєві перевірили торговельно-розважальний центр на дотримання карантинних вимог

У Миколаєві поліцейські разом із представниками Держпродсподивслужби провели перевірку на дотримання протиепідемічних заходів в одному з торговельно-розважальних центрів.

Спостерігала за перевіркою кореспондентка Суспільного Ніна Булах.

На вході до першого поверху торговельного центру охоронець перевіряв у всіх відвідувачів наявність сертифікату про вакцинацію.

Спочатку поліція та Держпродспоживслужба перевірили кінотеатр. Під час рейду тривала трансляція фільму, адміністратори показали монітор, де видно, скільки в залі глядачів.

До поліцейських вийшла менеджерка кінотеатру Алла, показала документи, що засвідчують, що працівники вакциновані та мають сертифікати, а також журнал вимірювання температури.

Далі перевіряють магазини. Поліція дивилась наявність ковід-сертифікатів у додатку "Дія" через QR-код. Під час перевірки в однієї з працівниць не працював додаток. Паперового сертифіката у дівчини не було. Тільки після того, як працівниця перезапустила додаток, сертифікат підтягнувся.

В іншому магазині представники Держпродспоживслужби виявили порушення: відсутня урна для збору використаних масок, а також у продавця маска не закривала органи дихання. За порушення протиепідемічних заходів на власника магазину склали протокол.

У Миколаєві перевірили торговельно-розважальний центр на дотримання карантинних вимог
Перевірка торговельно-розважального центра. Фото: Ніна Булах / Суспільне Миколаїв

На дотримання карантинних вимог перевірили магазин, якій відкрився нещодавно. Адміністратор Андрій Шарлай розказав, що епідеміологічних норм дотримуються. Персонал повністю вакцинований та всі мають сертифікати.

"Ми дотримуємося абсолютно всіх карантинних норм, які потрібно. У нас стоїть людина на вході, вона перевіряє сертифікати і тих, хто погано натягує маску, то просять її натягнути. Обов’язково також ми на касі перевіряємо, чи є у людини сертифікат і тільки тоді робимо продаж", – розказав Андрій Шарлай.

У Миколаєві перевірили торговельно-розважальний центр на дотримання карантинних вимог
Фото: Ніна Булах / Суспільне Миколаїв

Загалом перевірили понад 30 непродовольчих магазинів. У першу чергу звертали увагу на наявність COVID-сертифіката, він може бути як в електронному вигляді, так у друкованому. Електронний перевіряли в додатку "Дія", якщо це друкований – людина повинна мати при собі паспорт.

"Порушення, що належали до компетенції поліції, не виявили, однак, як засвідчила практика, порушення є з боку санітарних вимог. З нами були представники Держпродспоживслужби, які також це перевіряли, виявлені порушення фіксувалися вже у відповідному протоколі", – розказала Олена Бешай.

За результатами перевірки склали один протокол за недотримання санітарних умов. Мобільні групи щодня перевірятимуть заклади на дотримання карантинних вимог.

За порушення накладається штраф: для містян від 17 000 до 34 000 гривень, для посадових осіб – від 34 000 до 170 000 гривень.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

Вибір редакції

На початок