Одеського бізнесмена Галантерника суд заочно взяв під варту

Одеського бізнесмена Галантерника суд заочно взяв під варту

Одеського бізнесмена Галантерника суд заочно взяв під варту
Фокус

Вищий антикорупційний суд заочно взяв під варту одеського бізнесмена Володимира Галантерника. Його підозрюють у створенні та очоленні злочинної організації в місті. Про це повідомила кореспондентка Суспільного, яка слідкувала за судовим процесом.

Повний текст ухвали оголосять 14 грудня. Галантерник може оскаржити запобіжний захід впродовж 5 днів.

Справа НАБУ та САП стосується створення та функціонування злочинної організації в Одесі. До неї, як вважають правоохоронці, був залучений мер міста Геннадій Труханов, бізнесмен Володимир Галантерник та декілька посадовців з робітниками приватних компаній. Злочинна схема полягала у виведенні земельних ділянок із власності громади та передачі їх під забудову приватній компанії "Будова". Як зазначала сторона обвинувачення, Труханов зловживав своїм службовим становищем мера та підписував документи щодо надання об'єктів у право власності.

Так, упродовж 2016-2019 років громада міста через схему злочинної організації втратила щонайменше шість земельних ділянок загальною площею 15,9 га та незаконно витратила з місцевого бюджету 131 мільйон гривень. Загальний розмір завданої шкоди за результатами експертизи становить 689 млн грн.

Що відомо

  • 11 жовтня Вищий антикорупційний суд обрав для Труханова запобіжний захід у вигляді застави розміром 30 мільйонів гривень. Його адвокати зазначили, що подаватимуть апеляцію.
  • 2 листопада Міністерство внутрішніх справ оголосило у розшук Володимира Галантерника.
  • 2 грудня головний спеціаліст Одеського територіального об'єднання НАБУ Ростислав Дробожур повідомив журналістам Суспільного, що Володимира Галантерника оголосили у міжнародний розшук і відповідна постанова вже є. Проте в пресслужбі адвоката Галантерника сказали, що це не так.
  • 3 грудня суд продовжив слідство у справі Геннадія Труханова та Володимира Галантерника

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

На початок