Сотня УПА проти військ НКВС: у Рівному презентували книгу "Здовбиця 1944-го Микитові Рови"

Сотня УПА проти військ НКВС: у Рівному презентували книгу "Здовбиця 1944-го Микитові Рови"

Сотня УПА проти військ НКВС: у Рівному презентували книгу "Здовбиця 1944-го Микитові Рови"
Укладник книги Юрій Шадий демонструє її під час презентації/Фото: Суспільне Рівне

У Рівному презентували книгу "Здовбиця 1944-го Микитові Рови", яку ще за життя почав писати ексдиректор Здолбунівського краєзнавчого музею Олег Тищенко. У книзі розповідають про бій між Здовбицькою сотнею УПА та військами НКВС. У ній зібрали розповіді очевидців та архівні документи.

Книгу "Здовбиця 1944-го Микитові Рови" презентували у Рівному в четвер, 9 грудня. Її почав писати колишній директор Здолбунівського краєзнавчого музею Олег Тищенко, але не встиг доробити через раптову смерть навесні від ускладнень, спричинених коронавірусом. Закінчили та видали книгу історик Ігор Марчук та краєзнавиця Олеся Федорук.

"Загалом книга присвячена селу Здовбиця і подіям 1944 року і наступним. Власне, розповідає про героїчний чин наших земляків саме з села Здовбиця. В той час, коли вони взяли зброю для того, щоб боротися за незалежність нашої держави... ця історія маловідома", – розповів Суспільному співавтор книги Ігор Марчук.

У Рівному презентували книгу "Здовбиця 1944-го Микитові Рови"
Книга "Здовбиця 1944-го Микитові Рови". Фото: Суспільне Рівне

У книзі розповідається про бій між Здовбицькою сотнею УПА та військами НКВС. Тоді у березні 1944 року в бою загинули 47 повстанців, лише декілька змогли вибратися з оточення.

"Перший розділ – це опис підпільної мережі в Здовбиці, друга частина – це згадка про Анатолія Маєвського як останнього провідника, частинка його кримінальної справи. Третя частина – це вже безпосередній опис бою в Микитових ровах. Четверта частина – це учасники, їхні світлини і коротка характеристика про них", – зазначив упорядник книги Юрій Шадий.

У Рівному презентували книгу "Здовбиця 1944-го Микитові Рови"
Книгу читали й під час презентації. Фото: Суспільне Рівне

Він додав, що останніми у книзі йдуть архівні документи та зібрані розповіді очевидців і учасників.

"Від імені освітян скажу, що ми як ніхто розуміємо почесну місію, яка на нас лежить щодо національно-патріотичного виховання. Тому, такі книги насамперед повинні бути в закладі, повинні бути особисто в кожного вчителя, і особисто в кожного громадянина України", – сказала директорка Великоолексинського ліцею Ольга Хильчук.

Книга вийшла накладом у тисячу екземплярів.

Читайте також

  • Найбільша битва УПА проти НКВС: історик з Рівного розшукав нові факти та вмістив це у книгу.
  • У Рівненській обласній бібліотеці презентували книгу "Ремель. Трагедія на світанку" зі спогадами людей про масові розстріли у 1943 році.
  • У Рівному презентували "Музейний комплекс у Пересопниці. 10 років минуло", присвячене 460-річчю "Пересопницького Євангелія" та 10-річчю відкриття культурно-археологічного центру.
  • У краєзнавчому музеї рівненський фотограф презентував фотокнигу "Рівне 1991-2021. Тридцять кроків до Незалежності" на три сотні сторінок.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Вибір редакції

На початок