Велика приватизація: власники підприємств платитимуть у пенсійний фонд за половину працівників

Велика приватизація: власники підприємств платитимуть у пенсійний фонд за половину працівників

Велика приватизація: власники підприємств платитимуть у пенсійний фонд за половину працівників
УНІАН

Уряд анонсував експериментальну програму додаткового соціального забезпечення працівників підприємств, які підпадають під велику приватизацію. Нові власники підприємств робитимуть внески в недержавні пенсійні фонди для понад половини працівників підприємств. Відповідне рішення ще має ухвалити Верховна рада.

Про це на засіданні уряду 9 грудня повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

"Ми запроваджуємо накопичувальну пенсійну систему для працівників великої приватизації... Вважаю це першим кроком до запровадження накопичувальної системи для всіх українців", – сказав він.

У разі ухвалення Верховною радою відповідного закону інвестор, який придбав об’єкт у межах великої приватизації, повинен буде сплачувати внески в недержавні пенсійні фонди протягом двох років. Ці внески мають становити мінімум 4% від зарплати працівника.

Читайте також: “Більшовик” пішов з молотка. Експерт розповів, як надалі триватиме "велика приватизація"

Зараз в Україні діє солідарна пенсійна система, яка фінансується за рахунок внесків усіх працівників. Але вона, за словами міністра фінансів Сергія Марченка, через старіння населення в Україні скоро буде нездатна забезпечити всіх пенсіями.

Тому наприкінці 2021 року уряд представив пенсійну реформу, яка запровадить трирівневу пенсійну систему. Перший рівень – солідарний, він залишиться і надалі. Другий – накопичувальний: з доходу кожної людини здійснюватимуться відрахування на спеціальний рахунок, яким вона зможе скористатися на пенсії.

Третій рівень — недержавне пенсійне страхування, коли людина добровільно обирає собі будь-який фінансовий інструмент: страхова компанія чи недержавний пенсійний фонд; обирає собі програму, кількість років, які вона хоче працювати, і сплачує внески на свій конкретний рахунок. Недержавні пенсійні фонди в Україні вже існують.

Читайте також

"Дожити до пенсії". Як накопичити на старість

Прожитковий мінімум, пенсії, вакцинація. Що змінюється для українців у грудні

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок