У Кропивницькому дитяча студія "КУ-раж" зняла фільм "Мотря". Це історична драма, яку члени студії робили півроку. Про що фільм і де його можна подивитися, читайте в матеріалі Суспільного.
"У нас така традиція – жанр та ідею придумують діти, а я вже пишу сценарій", – розповіла сценаристка та керівниця проєктів студії Наталія Устименко. "І ось з минулої прем'єри виникла ідея попрацювати в жанрі історичної драми. Зняти щось менш фентезійне, ніж ми звикли – про українське минуле. Для сценарію "Мотрі" потрібні були реальні історії, події, долі з родин наших студійців. І діти шукали старі фотографії, речі, розпитувати прадідусів та прабабусь про їх минуле, дехто навіть уперше. Ось із таких фрагментів і створений сценарій".

Фільм розповідає про зв'язок поколінь, сказала сценаристка. "Головна героїня Мотря незадоволена своїм ім'ям, не любить їздити до бабусь у село. Вона сучасна, їй нецікаві старі речі. Але якось вона з друзями поверталася з пікніка через ліс, де був закинутий хутір. Там Мотря бачить фрагменти життя жінок її родини в такому ж віці, в якому вона зараз сама. Це 16 років".
Подивитися стрічку можна на ютуб-каналі студії "КУ-раж".
Головну героїню зіграла кропивничанка Богдана Францішкевич. Це її перша головна роль, розповіла дівчина. "Перед прем'єрою ми розповідали історії: якби не наші прабабусі та прадідусі, світ був би іншим. Вони звичайні люди. Але робили визначні речі, які ми маємо пам'ятати. Ось це я вклала у фільм".
Найбільш складною сценою Богдана вважає зйомку війни. "По-перше, це складно морально. Ти бачиш війну тут і зараз, а не десь там. Така тривога накопичується. А коли стріляли, треба було падати. Це важко фізично, бо знімається не за один дубль".

Кіно відзняли за три дні. Знімали на мікрорайонах Балашівка та Стара Балашівка. Хронометраж 34 хвилини.

Бюджет стрічки – десять тисяч гривень. Це особисті гроші режисера-постановника фільмів студії Володимира Крутоуса та Наталії Устименко. "Це ті гроші, які ми відкладаємо, десь підпрацьовуємо. Щоб відвести дітей на локацію в ліс та замовити маршрутку – потрібні гроші. Саундрек, костюми, грим".
Наталія Устименко каже, фільми, відзняті їх студією, отримують нагороди та відзнаки. "Ми колись нарахували до 70-ти і перестали вже, бо їх дуже багато. Але найбільше я пишаюсь відзнакою спеціальної Одеської кіностудії за фільм "Кльовн". Вручили нагороду та сказали, що жодна студія без бюджету, як ми, такої якості не видає. На Одеському міжнародному дитячому кінофестивалі отримали гран-прі за фільм "Метелик". Це була номінація "Фільми зняті на смартфон". І наші діти зробили його повністю самостійно".
Читайте також
- "Кіровоградщина: життя на урані". Відбувся допрем’єрний показ фільму
- Що таке подкасти та кому вони потрібні – кропивницька журналістка про створення аудіоісторій