Різні цифри у платіжках та показниках: у Рівнегазі пояснили, що відбувається

Різні цифри у платіжках та показниках: у Рівнегазі пояснили, що відбувається

Важливо
Різні цифри у платіжках та показниках: у Рівнегазі пояснили, що відбувається
Вхід до центру обслуговування клієнтів "Рівнегазу"/Фото: Суспільне Рівне

У Рівнегазі назвали причину відсутності у платіжках споживачів переданих ними показників. Про це комерційний директор підприємства Віктор Осницький розповідав депутатам Рівнеради під час сесійного засідання. Дехто із обранців попросив пояснень, чому частина рівнян не може розібратись із рахунками від підприємства.

Ситуація з платіжками

На сесії Рівнеради 9 грудня депутат Володимир Валявка звернувся до представника Рівнегазу із питанням, чому в платіжках споживачів не відображаються показники, які ті передають до підприємства.

"Ви виставляєте платіжки. Немає інформації, як ви нараховуєте і за розподіл, і за споживання газу. Ви вимагаєте показники лічильників, люди вам скидають, але жодних показників у платіжках немає", – звернувся Володимир Валявка.

Депутат передав платіжку представнику Рівнегазу та попросив пояснити, яким чином відбувається облік.

Таку ситуацію із платіжками представник Рівнегазу Віктор Осницький назвав наслідком цінової політики держави на ринку природного газу та маніпуляціями з показами лічильників зі сторони самих споживачів.

"Два роки тому відпустили ціну для населення в ринок. Щомісяця вона формувалася Кабміном, Нафтогазом відповідно до змін у постановах і різнилася улітку та взимку у 2-2,5 раза. Це давало можливість в силу низької платоспроможності громадян деякою мірою маніпулювати та спотворювати покази лічильників. По Україні це стало проблемою торік в лютому-березні", – зазначив Осницький.

Тенденція із "плаваючою" ціною на газ, за словами комерційного директора, стала причиною того, що на підприємстві не зібрали показників газу, який зайшов до системи, тому у Рівнегазі змушені були збалансувати це газом, закупленим в оператора газотранспортної мережі. Також мали провести інвентаризацію показників у населення з їх подальшим оцифруванням.

"У квитанціях, які надійдуть за листопад, буде вказано показник лічильника, порівняння об'ємів природного газу спожитих за поточний та попередній місяці і сума, об'єм та вартість річної замовленої потужності", – додав представник Рівнегазу.

Занижені показники

Депутат Володимир Валявка попросив представника Рівнегазу прокоментувати показники у платіжках, які отримують споживачі.

"Їм приходять платіжки менші за сплату за газ, ніж вони реального його спожили. Тут також, відповідно, є якісь маніпуляції", – сказав Володимир Валявка.

Станом на початок грудня 2021-го, за словами Віктора Осницького, на підприємстві опрацювали дані близько 63% споживачів. Занижені розрахункові показники пояснює так:

"Це результат того, що зійшли нанівець статистики всіх попередніх років, оскільки показники реально були передані саме на кінець минулого опалювального сезону заниженими. І ситуація вирівнюється, практично вже вирівнялась у тих споживачів, у яких ми провели цю інвентаризацію", – зазначив представник Рівнегазу.

Інвентаризацію, за його словами, планують завершити до березня 2022 року. Оскільки ціна цілий календарний рік з 1 травня по 30 квітня 2022 року є сталою, "маніпуляції з показниками усуваються", – запевняє Осницький.

Як ще можна передавати показники лічильника

Через нестабільну ситуацію чат-ботів у Viber та Telegram, підприємство замовило мобільний додаток споживача, – повідомив представник Рівнегазу. Він зазначив, що саме через нього наразі найкраще передавати показники.

"Мобільний додаток споживача працює на основі штучного інтелекту і коли споживач фотографує свій лічильник – він розпізнає зазначені цифри, передає їх у систему і це згодом відображатиметься у платіжних системах", – додав Віктор Осницький.

Споживачі також можуть звернутися до Рівнегазу із відповідними заявами, після цього підприємство надішле до помешкання контролера, який сфотографує показники та передасть їх до центру обслуговування.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок