Студенти львівських університетів вийшли на протест через брак місць у гуртожитках

Студенти львівських університетів вийшли на протест через брак місць у гуртожитках

Оновлено
Студенти львівських університетів вийшли на протест через брак місць у гуртожитках
Суспільне Львів

У четвер, 9 грудня, біля Львівської обласної ради студенти львівських університетів влаштували акцію протесту. Вони вимагали збільшити кількість місць в гуртожитках університетів. За словами студентського мера Львова Станіслава Гвоздінського, студенти через брак місць у гуртожитках змушені орендувати приватне житло, або доїжджати на пари з Дублян, що поблизу Львова.

На акцію зібрались 25 студентів. У них в руках були плакати "Створіть відповідні умови для життя", "Прийшов час змін" тощо.

"Я живу на квартирі, а не у гуртожитку. Ми проживаємо у трикімнатній квартирі. Відповідно троє дівчат і ми платимо 9 тисяч гривень в місяць....Може бути якийсь підробіток у певний момент, але говорити про роботу з повною зайнятістю неможливо, тому що все-таки навчання є навчання", — каже студентка Уляна Дрогомирецька.

Студенти львівських університетів вийшли на протест через брак місць у гуртожитках
Студенти львівських університетів вийшли на протест через брак місць у гуртожитках. Суспільне Львів

Студенти вимагають у голови державної адміністрації, аби він передав їхнє звернення до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля про збільшення кількості гуртожитків в університетах. Відповідний лист вони передали до державної адміністрації.

Студенти львівських університетів вийшли на протест через брак місць у гуртожитках
Звернення студентів. Суспільне Львів

"Немає місця для студентів того чи іншого закладу вищої освіти. В результаті заклади вищої освіти, змушені позичати місця в гуртожитках інших закладів вищої освіти. До прикладу, декілька дівчат – представниць університету імені Івана Франка звернулись до мене і сказали, що вчаться у Франка, їхні навчальні корпуси в центрі міста, а живуть вони в Дублянах", — розповів студентський мер Львова Станіслав Гвоздінський.

Що кажуть у львівських університетах?

У гуртожитках університету Франка проживають приблизно 4,5 тисячі студентів. Цьогоріч у гуртожитки інших університетів поселили півтисячі першокурсників – каже голова профкому студентів.

"Це студенти, вони проживають у гуртожитках аграрного університету, лісотехнічного університету і університету банківської справи. В інших університетах теж може бути, але менша кількість порівняно з цими трьома, що я назвав. Така кількість корелюється в розрізі від 500 до 1000 студентів. Не можна їх повністю прослідкувати тому що деяких ми заселяли 3 роки тому. Чи вони живуть там далі, вони не виявляють, скажемо так, бажання далі говорити університету чи будуть вони далі проживати чи не будуть", – розповідає голова профкому Микола Спересенко.

Для студентів Франкового університету будують новий гуртожиток на Пасічній. На разі там вже є 4 поверхи. В Аграрному університеті повідомили – місця у їхніх гуртожитках є.

"На сьогодні у студентському містечку, у гуртожитках Аграрного університету є 1620 студентів. З тих 1620 – 1037 то є наші студенти. 400 осіб – то є студенти університету Франка і 183 – то є університету безпеки життєдіяльності", – каже директор студмістечка Аграрного університету Василь Галатчук.

У гуртожитках Львівської політехніки вільних місць зараз немає – каже заступник директора студмістечка. В наступному році там зможуть жити ще приблизно 1500 студентів.

"Ми завершуємо будівництво гуртожитку нового на вулиці Відкритій – це на території студмістечка. Цього року вже якраз завершується етап передачі нового гуртожитку від фахового коледжу інфокомунікацій. Одночасно ми можемо розмістити, якщо в нас не буде таких обмежень як зараз є, то фактично майже 7,5 тисяч студентів у студмістечку", – пояснює заступник директора студмістечка "Львівської політехніки" Віктор Андрійовський.

Читайте також: Львівський університет фізичної культури отримає статус національного

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону

На початок