У Запоріжжі зареєстрували петицію про створення сучасного парку на місці скверу Яланського

У Запоріжжі зареєстрували петицію про створення сучасного парку на місці скверу Яланського

У Запоріжжі зареєстрували петицію про створення сучасного парку на місці скверу Яланського
Денис Тарасов. Колаж: Суспільне Запоріжжя

У Запоріжжі закликають зробити сучасний європейський парк Громади в центрі Запоріжжя на місці знищеного скверу Яланського та скверу біля цирку.

Відповідну петицію зареєстрував на сайті електронних петицій міськради юрист Денис Тарасов.

У звернені містяться чотири вимоги:

  1. Створити робочу групу за участю представників громадськості та громади м.Запоріжжя щодо відновлення парку Яланського.
  2. Надати скверу Яланського та скверу біля цирку статус парку та категорію землі рекреаційного призначення.
  3. Провести міжнародний конкурс на кращий проєкт нового парку.
  4. Створити сучасний європейський парк та назвати його парком Громади.
У Запоріжжі зареєстрували петицію, щодо створення сучасного парку на місці скверу Яланського

У Запоріжжі зареєстрували петицію, щодо створення сучасного парку на місці скверу Яланського

Серед підстав для таких рішень Денис Тарасов називає недостатню кількість територій із зеленими насадженнями у Запоріжжі та проведені громадські слухання 2009 та 2018 року, коли громадою м.Запоріжжя було проголосовано за збереження парку та проти його забудови.

В етері програми "Сьогодні. Головне" на Суспільному Запоріжжя Денис Тарасов зазначив, що за площею (згідно з правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах) сквер Яланського та сквер біля цирку відповідають парку — понад 2 Га. Загальна площа обох скверів — 3,8 Га.

"Для цього потрібно внести зміни у Генплан. Згідно з законодавством, зміни в Генплан можна вносити раз на п'ять років. У нас перед цим зміни у генплан були у 2017 році. Тобто наступний рік це рік можливостей внесення змін у Генплан, і повернення цій земельній ділянці статусу, в якому вона була з початку землі рекреаційного призначення", — каже Денис Тарасов.

Наразі петиція зібрала 100 голосів з 750 необхідних для того, щоб її розглянули у міськраді. До кінцевої дати збору підписів залишилося 59 днів.

Раніше Суспільне повідомляло, що 1 грудня, Апеляційний суд Запоріжжя визнав недійсними договори оренди землі скверу Яланського та скасував рішення Запорізької міської ради щодо передання його в оренду фірмі "Ленд Девелопмент".

Що відомо

  • Землю скверу у довгострокову оренду взяло товариство "Ленд Дівелопмент", яким керує бізнесмен Володимир Кальцев. О 2018 році він оголосив, що планує звести тут торгово-розважальний центр із парком. 7 серпня того ж року у парку Яланського були спиляні майже всі багаторічні дерева, після чого у парку відбувались численні акції протесту проти будівництва.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber

На початок