З 9 грудня нещеплені від COVID-19 держслужбовці та соцпрацівники відстороняються від роботи

З 9 грудня нещеплені від COVID-19 держслужбовці та соцпрацівники відстороняються від роботи

Важливо
З 9 грудня нещеплені від COVID-19 держслужбовці та соцпрацівники відстороняються від роботи
Фото ілюстративне: АР

З 9 грудня нещеплені від COVID-19 держслужбовці та соцпрацівники відстороняються від роботи. У четвер набрав чинності наказ Міністерства охорони здоров'я України № 2393 від 1 листопада 2021 року, який розширив перелік організацій, співробітники яких мають обов’язково щепитися проти COVID-19. Про це повідомляє пресслужба МОЗ.

Відтепер, крім освітян та працівників центральних та місцевих органів влади, обов’язковій вакцинації проти коронавірусу на період дії карантину підлягають співробітники:

  • підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;
  • установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів;
  • підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави.

Якщо вони не матимуть документа про щеплення принаймні однією дозою антиковідної вакцини, сертифіката чи довідки про одужання від COVID-19 або довідки про протипоказання до щеплення, їх відсторонять від роботи без збереження заробітної плати.

Контролювати, щоб до роботи допускалися тільки ті працівники, які мають документи про щеплення чи протипоказання до вакцинації, мають керівники підприємств, нагадують у МОЗ.

Якщо працівник ухиляється або відмовляється від отримання щеплення, то керівник має проінформувати його про правові наслідки таких дій та відсторонити від виконання професійних обов’язків.

"Для цього керівник складає відповідний акт та видає наказ або розпорядження, яке обов’язково надають для ознайомлення особі, яку відсторонюють", — пояснили механізм відсторонення чиновники.

Важливо, що звільняти працівника через відсутність щеплення незаконно. Для цього відсутні правові підстави.

Щойно працівник отримав принаймні одне щеплення проти COVID-19, то підстав для продовження його відсторонення від роботи немає, пояснюють у МОЗ. Працівник має бути допущений до роботи.

Якщо під час перевірки виявиться, що на підприємстві працюють люди, які ухиляються або відмовляються від щеплення, то має бути складений акт про порушення правил карантину.

Відповідальність за порушення несе керівник підприємства. Його штраф становитиме від 34 тисяч гривень.

У МОЗ також нагадують, що держслужбовці та соціальні працівники, а також співробітники  стратегічно важливих підприємств можуть щепитися від COVID-19 організовано або індивідуально у зручному для них пункті чи центрі вакцинації.

Читайте також

"Тисяча вакцинованим". У МОЗ закликають остерігатися шахраїв

Коли можна вакцинуватися після того, як перехворів COVID-19. Відповідь МОЗ

Як хворіють вакциновані та скільки щеплених дійсно потрапляють до лікарень

Чи можна онкохворим вакцинуватись проти COVID-19. Відповідає лікар

Психологічну допомогу після коронавірусу нададуть без направлення сімейного лікаря — НСЗУ

"Японське диво" або як боротися з пандемією коронавірусу успішно

"Омікрон": що відомо про новий штам коронавірусу та чи загрожує він Україні

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок