У Тернополі розпочалися курси з вивчення жестової мови

У Тернополі розпочалися курси з вивчення жестової мови

У Тернополі розпочалися курси з вивчення жестової мови оригінальне

У Тернополі розпочалися курси з вивчення жестової мови. 30 осіб взяли участь у першому занятті. Такі курси в Тернополі організували вперше. Розповіла співорганізаторка курсів Інна Москалюк.

За її словами, викладатимуть жестову мову представники обласної організації Українського товариства глухих. Триватимуть курси два місяці. Заняття відбуватимуться двічі на тиждень. Триває одне заняття - годину.

Перше заняття викладачка жестової мови Надія Коцовська розпочала з вивчення абетки.

Оксана Назарко працює адміністратором магазину туристичного спорядження. Каже, чому вирішила прийти на курси вивчення жестової мови:

"Дуже давно хотіла вивчити мову, бо потрібно і в роботі, і в звичайному житті. Бо є люди і з вадами слуху навколо, і хочеться якось з ними також комунікувати".

Восьмикласниця Тернопільської школи №6 Марія Літинська показує, які знаки жестової мови вона вивчила:

"Це буква Я. А це означає "Добрий день". Тут треба мати хорошу моторику пальців і пам'ять. Бо це щось таке нове і все нове треба практикувати".

Викладачка Надія Коцовська розповіла, скільки часу треба, щоб засвоїти жестову мову:

"Для того, щоб вивчити жестову мову, щоб можна було спілкуватися на рівні перекладача, треба місяців чотири. А в даному випадку ми вивчаємо базу. А дальше, якщо будуть бажаючі вчити більше, удосконалюватися, ми готові співпрацювати і дальше. Методик як таких немає. Будемо вчити так, як вчили мене. Я вчила жестову мову з нуля. У мене вдома немає батьків, які не чують, бо інша справа, якщо хтось знає ази жестової мови. Я вчила з нуля і точно так буду вчити інших".

За два місяці учасники курсів жестової мови мають вивчити 1200 слів.

Інна Москалюк - співорганізаторка курсів жестової мови:

"Наше завдання, щоб кожна людина на базову рівні розуміла і могла би сказати слова і сказати вже речення. Щоб за два місяці дати людині базовий рівень жестової мови. Ми хочемо зробити цей світ комфортнішим для всіх, щоб у нашому місті кожна людина розуміла один одного".

Відомо:

  • На Тернопільщині є 1247 людей з вадами слуху. У Тернополі їх понад 400. Повідомила голова обласної організації Українського товариства глухих Надія Коцовська.
  • Організували курси вивчення жестової мови у Тернополі члени громадської організації Молодіжне об`єднання «Файне місто». Мета проєкту - заохочувати людей до вивчення жестової мови, популяризувати інклюзію та розвивати толерантне суспільство в Україні, розповіла Інна Москалюк.
  • Українське товариство глухих заснували в 1933 році. Зареєстрували в Міністерстві юстиції України його 5 жовтня 1992 року.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди