Білорусь хоче дозволити використовувати військову техніку для припинення заворушень

Білорусь хоче дозволити використовувати військову техніку для припинення заворушень

Білорусь хоче дозволити використовувати військову техніку для припинення заворушень
Радіо Свобода

Білоруський парламент ухвалив у першому читанні законопроєкт "Про внутрішні війська МВС Республіки Білорусь", який дозволить використовувати військову техніку та зброю для припинення масових заворушень.

Як зазначено у документі, що метою розробки законопроєкту є "удосконалення організаційно-правової бази діяльності внутрішніх військ МВС Білорусі, порядку виконання ними завдань, підвищення правового та соціального захисту військовослужбовців", передає Радіо Свобода.

Серед іншого, законопроєкт передбачає:

 • участь внутрішніх військ в охороні громадського порядку під час надзвичайного та воєнного стану, правового режиму в зоні проведення антитерористичної операції, посилення охорони державного кордону;
 • надання військовослужбовцям внутрішніх військ права на зберігання та носіння зброї, вивчення обстановки в районах виконання завдань, у тому числі із застосуванням технічних засобів;
 • надання військовослужбовцям внутрішніх військ права застосовувати зброю стосовно до осіб, які беруть участь у груповому чи збройному нападі на військовий наряд чи караульне приміщення, які намагаються незаконно проникнути на територію охоронюваних об’єктів;
 • надання внутрішнім військам повноважень щодо застосування бойової та спеціальної техніки для припинення масових заворушень і групових порушень громадського порядку або дій, спрямованих на знищення чи знищення майна всіх форм власності;
 • покласти на внутрішні війська обов'язок забезпечувати безпеку не лише своїх військовослужбовців від посягань на їхнє життя, здоров'я, честь, гідність та майно, а й цивільного персоналу внутрішніх військ та їх родичів.

Що відомо

 • Через загрозу репресій та переслідування учасники театральної трупи "Білоруського вільного театру" були змушені залишити країну. Тепер боротися із режимом невизнаного президента Олександра Лукашенка вони планують з-за кордону. Протестні вистави БВТ New York Times називав найбільшими театральними подіями року.
 • 9 серпня 2020 року у Білорусі відбулися президентські вибори. На них, за офіційними даними, Олександр Лукашенко, який керує країною з 1994 року, набрав 80,1% голосів виборців, опозиційна кандидатка Світлана Тихановська — 10,1%.
 • Відразу після виборів у Мінську й інших містах Білорусі люди вийшли на вулиці, щоб висловити недовіру результатам ЦВК, координуючи свої дії через соцмережі, тому у перші дні протестів влада намагалася максимально обмежити роботу інтернету. Демонстранти вважають, що вибори були сфальсифіковані, а перемогу мала здобути Світлана Тихановська.
 • За час протестів, які тривають і нині, силовики затримали близько 30 тисяч людей. Офіційно під час протестів загинули четверо людей, неофіційно правозахисники говорять про понад 10 загиблих і десятки зниклих безвісти.
 • Опозиційна кандидатка в президенти Білорусі Світлана Тихановська закликала міліцію та війська зупинити насильство.
 • 65-річний Олександр Лукашенко керує країною вже 25 років. Жодні президентські вибори (2001, 2006, 2010, 2015 років), окрім перших (1994 року), не були визнані вільними і справедливими на міжнародному рівні.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок