Підготовка теракту в Черкасах: що кажуть у коледжі, СБУ та прокуратурі

Підготовка теракту в Черкасах: що кажуть у коледжі, СБУ та прокуратурі

Підготовка теракту в Черкасах: що кажуть у коледжі, СБУ та прокуратурі
Суспільне Черкаси

Двох студентів Черкаського політехнічного коледжу підозрюють у підготовці теракту. Про це повідомила речниця Служби безпеки України в області Катерина Дрога. Суспільне дізнавалося, що загрожує хлопцям, якщо їхню провину доведуть, та що кажуть у закладі, де вони навчаються.

Зі слів Катерини Дроги, справу відкрили за статтею "терористичний акт":

"За даними слідства, двоє студентів через інтернет поширювали дописи з фото- та відео матеріалами про планування до масового розстрілу одногрупників. Також вони закликали через соцмережі приєднуватись до їхньої групи для фізичної розправи над однолітками".

Під час обшуків, додала вона, у хлопців вилучили два пістолети, комп’ютери та засоби зв’язку з доказами протиправної діяльності. Все це направили на експертизу.

Студенти, які йшли на пари до коледжу, у коментарі журналістам зазначили, що про це чують вперше. Натомість розповіли, що недавно у них була лекція на тему булінгу, де їм дали телефон довіри, куди може звернутися кожен охочий.

Наразі нікого не затримали: у Черкасах розслідують підготовку теракту в коледжі
Суспільне Черкаси

Директор Руслан Красовський на територію закладу знімальну групу не впустив. Зазначив: допоки триває слідство, коментувати подію не хоче.

"Дочекаймося результатів розслідування. Я так розумію, буде суд і ми тоді побачимо. Ми провели внутрішнє розслідування згідно з законом, але фактів булінгу як таких не встановили. Є питання до посадових осіб, але ми його вирішили", — зауважив він.

Розслідування ймовірного масового розстрілу почалося ще наприкінці жовтня, розповів начальник обласного управління освіти Валерій Данилевський:

"Оперативно спрацювали працівники кіберполіції, Служби безпеки України. Вони вчасно відреагували і виявили цей факт".

Також він додав, що обидва хлопці повнолітні, з благополучних сімей. Їх характеризують позитивно. Про те, що мають зброю та готуються до теракту, працівники коледжу не здогадувалися.

"Ні куратор групи, ні працівники психологічної служби, які мали цей факт відстежувати, нічого про це не знали. Це було в учнівському колективі і не набувало широкого розголосу. Зовні це нормальні діти, але міжособистісний конфлікт між ними міг призвести до того, що одна зі сторін знайшла вихід в такому агресивному прояві", —зауважив Валерій Данилевський.

Наразі нікого не затримали: у Черкасах розслідують підготовку теракту в коледжі
Суспільне Черкаси

У закладі освіти, де навчалися хлопці, одного працівника звільнили, ще троє отримали догани, додав посадовець.

Начальник відділу обласної прокуратури Микола Мартинюк розповів, що наразі жодній людині не повідомлено про підозру в цьому злочині. Проводиться комплекс слідчих, розшукових та негласних дій.

"Вони не затримані, ймовірно, фігурантом є одна людина. З його показів встановлено, що над ним систематично знущалися однолітки і він боявся іти до школи та готував помсту. Наразі проходить експертиза, за результатами якої встановлять чи дійсно зовні схожі на зброю предмети могли бути такими, що можуть спричинити ураження живим цілям", — зауважив він.

Речниця обласного управління СБУ Катерина Дрога додала: якщо провину підозрюваних доведуть, їм загрожує позбавлення волі від 5 до 10 років.

Що відомо

  • Про те, що в черкаському коледжі готували теракт, в СБУ повідомили 8 грудня.
  • Речниця Черкаської обласної прокуратури Світлана Андрейченко розповіла, що під час обшуку за місцем проживання одного із студентів виявили листування в соціальній мережі, в якому студент, щоб залякати відвідувачів своєї сторінки розміщував відеозаписи з предметами, зовні схожими на зброю та фотозображення осіб, які здійснювали розстріли школярів і кадри з документальних фільмів про масові розстріли.

Авторки Тетяна Рева, Наталія Старинець

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок