"Оборона Замостя. Легенда про лопату". У Вінниці презентували перший історичний мальопис

"Оборона Замостя. Легенда про лопату". У Вінниці презентували перший історичний мальопис

"Оборона Замостя. Легенда про лопату". У Вінниці презентували перший історичний мальопис
Мальопис "Оборона Замостя. Легенда про лопату". Фото: видання VinBazar

У Вінниці 9 грудня презентували історичний мальопис "Оборона Замостя. Легенда про лопату". Це перший комікс Українського інституту національної пам'яті. Про це нам розповів начальник Центрального міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам'яті Богдан Галайко.

У мальописі, каже, йдеться про події оборонних боїв за Замостя 1920 року під час радянсько-польської війни. Тоді українські та польські союзні війська розгромили більшовицьку Першу кінну армію Будьонного. Це був період розбудови української державності, каже Галайко.

"Оборона Замостя. Легенда про лопату". У Вінниці презентувли перший історичний мальопис
Facebook, Богдан Галайко

"Оборона Замостя. Легенда про лопату" — перший комікс у майбутній серії під назвою "Слава Героям". Вони охоплять низку героїчних сторінок української історії XX століття.

За словами співавтора, сценариста та редактора видання Ігоря Кромфа, мальописи — це формат, який сподобається молоді та зможе популяризувати історію. Така практика, каже, поширена у різних країнах. За словами ж Богдана Галайка молодь можна також зацікавити героїчним сюжетом.

Українська революція 1917-21 років мало популяризована, каже художник та сценарист мальопису, співробітник Українського інституту національної пам'яті Володимир Поліщук. Це період має "багато білих плям".

Мальопис розповідає про українського сапера Гната Вечірнього на прізвисько Лопата та молодого польського стрільця Рафала Круца, які стали побратимами під час оборонних боїв у Замості в 1920 році, коли українські та польські союзні війська розгромили більшовицьку Першу кінну армію Семена Будьонного. Є у коміксі і вигадані герої.

Перед початком створення ілюстрації, каже Віктор Поліщук, пів року збирали інформацію, що стосувалася історичної тематики: локації бою, одяг, зброя. Робили це для того, каже, аби їх не звинуватили у неточності зображуваного. Робота, розповідає, була цікавою та важкою.

"Оборона Замостя. Легенда про лопату". У Вінниці презентувли перший історичний мальопис
Facebook, Богдан Галайко

Для того, аби відтворити у мальописі сцені кінних атак, переглянули багато фільмів, розповідає Ігор Кромф. Їм потрібно було, каже, побачити динаміку таких кадрів. Натхнення для мальопису черпали з різних джерел.

Комікс видали за гроші з держбюджету — близько 100 тисяч гривень. Продавати примірники не будуть, роздаватимуть охочим на презентаціях. Такі вже відбулися у Харкові та Києві, каже Ігор Кромф.

Читайте також

  • На Вінниччині сільську зупинку перетворили на музей старожитностей
  • На місці зруйнованої зупинки на Вінниччині встановлюють скульптурну композицію з вежами та волом
Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди