На окупованих територіях ООН зафіксувала 10 випадків переслідування за висловлення думки

На окупованих територіях ООН зафіксувала 10 випадків переслідування за висловлення думки

На окупованих територіях ООН зафіксувала 10 випадків переслідування за висловлення думки
Фото: Facebook

На території контрольованій самопроголошеними "Луганською народною республікою" та "Донецькою народною республікою", задокументувала 10 випадків переслідування людей за висловлення думки, зокрема проукраїнських поглядів, за участь у державному управлінні та в одному випадку за звернення по захист порушених прав.

За даними моніторингової Місії ООН на тимчасово окупованих територіях Донецької й Луганської областей та АР Крим, з 2014 року порушують права та свободи людини. Про це повідомила голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні пані Матільда Богнер.

"На території самопроголошених "ЛНР/ДНР" та в Автономній Республіці Крим основоположні свободи обмежені вже з 2014 року. Самопроголошені республіки внесли зміни до своїх, так званих, Адміністративних та Кримінальних кодексів для придушення критичних думок", – розповіла Голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні пані Матільда Богнер.

Матільда Богнер додала, що на тимчасово окупованих територіях покарання за висловлювання думки суперечить міжнародному праву.

За даними звіту, в автономній республіці Крим продовжують фіксувати порушення прав людини. На журналістів, які були незгодні з окупаційною владою, накладають арешти, відкривають кримінальні справи та обмежують у пересуванні.

Що відомо

  • Моніторингова місія ООН втілює мандат щодо захисту і сприяння правам людини в усьому світі. Місія документує порушення прав людини, фіксує втрати серед цивільного населення та готує публічні доповіді про ситуацію з правами людини.
Читайте також: У полоні російських окупантів знаходяться 30 жінок – Денісова

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

На початок