Чи можна жінкам відвідувати храм під час менструації. Відповідає ПЦУ

Чи можна жінкам відвідувати храм під час менструації. Відповідає ПЦУ

Чи можна жінкам відвідувати храм під час менструації. Відповідає ПЦУ

Православна церква України стверджує, що твердження про заборону жінкам ходити до храму під час менструації є помилковими і поширюються людьми без богословської освіти.

Про це ПЦУ повідомила у Facebook з посиланням на слова апостола Павла: "всяке творіння Боже добре".

"А отже, жіночий організм, сотворений Господом, є прекрасним і не може стати "нечистим" через природні фізіологічні процеси, які закладені в основу існування цього організму", – пояснюють у ПЦУ.

Представники церкви також стверджують, що слова Старого Завіту, де жінку під час менструації вважали "нечистою", слід трактувати в контексті норм гігієни: "Те, що було "нечистим", означало ризик хвороб, інфекцій і запалень, і саме тому підлягало ряду суворих обмежень і заборон".

Читайте також: Онлайн чат зі священником. ПЦУ запустила мобільний додаток "Моя церква"

ПЦУ нагадує, що такої ж думки дотримувалися й ранні богослови. Так, священномученик Климент Римський ще в І столітті писав, що "Ні законне злягання, ні пологи, ні витікання крові, ні витікання сім’я уві сні не можуть осквернити єство людини або відлучити від неї Духа Святого".

Читайте також: Яким був шлях України до отримання автокефальної церкви. Розмова із Вселенським Патріархом

А святитель Григорій Двоєслов, що жив на початку VII століття, стверджував, що під час місячних жінці не слід забороняти вхід до церкви, адже "не можна ставити їй у провину ту зайву матерію, яку природа вивергає, і те, що з нею буває не за її бажанням… Менструація – не гріх. Насправді це чисто природний процес".

"Тож чи можна жінкам під час менструації молитися в храмі, бути присутніми на служінні й торкатися святинь та ікон? Можна і потрібно! Храми Православної Церкви України завжди відкриті для наших вірянок у їхніх потребах, аби стати місцем молитви та єднання з Господом", – підсумовують у ПЦУ.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок