Лісівники Сумщини планують продати 48 тисяч новорічних ялинок та сосен

Лісівники Сумщини планують продати 48 тисяч новорічних ялинок та сосен

Лісівники Сумщини планують продати 48 тисяч новорічних ялинок та сосен
Фото: СУМСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

Лісогосподарські підприємства Сумщини почали продавати новорічні дерева оптом, а подекуди стартував й роздрібний продаж. Усього за передноворічний сезон мають намір продати 48 тисяч ялинок та сосен, йдеться на сайті обласного управління лісового та мисливського господарства.

"Середня реалізаційна ціна за метрове деревце прогнозується в межах 80 грн", – вказують на сайті управління.

Придбати деревця сумських лісництв можна буде на спеціальних Ялинкових базарах. Їх облаштовують на базі центральних садиб та лісництв. Ціни лісництва встановлюють самостійно. Усі дерева, які продаватимуть – промарковані. Так вони стають законними для продажу. А зісканувавши код, можна дізнатись, де виросла новорічна ялинка.

Охороняти ліс від незаконних порубів цьогоріч будуть 73 бригади з 248 людей. Крім того, про незаконний поруб можна повідомляти на гарячу лінію обласного управління з охорони хвойних насаджень за телефоном (0542) 77 02 69.

Де придбати ялинку у Сумах

В обласному центрі на майже усіх ринках облаштовують місяця для приватних підприємців, які торгуватимуть ялинками. Почнеться продаж з 14 грудня й триватиме до 31 грудня.

За інформацією, яку під час апаратної наради 6 грудня озвучила заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Тамара Іщенко, найбільше місць для продажу новорічних дерев буде на центральному ринку.

"Є вільних 250 погонних метрів. Вартість оренди одного погонного метра для підприємця – 250 грн. На Курському ринку буде 10 вільних мість по 5 погонних метрів кожне. На ринку МП ВТП місця для торгівлі відсутні. На привокзальному ринку 170 квадратних метрів, а на ринку по вилиці Інтернаціоналістів – 400 квадратних метрів. Ціна квадратного метра – 140 грн", – розповіла Тамара Іщенко.

Цю інформацію надали Тамарі Іщенко керівники ринків. З її, вартість оренди для підприємців вже не зросте.

На початок