Відеоігри зросли, кіно і видавництво – впали. Як карантин вплинув на креативні індустрії в Україні

Відеоігри зросли, кіно і видавництво – впали. Як карантин вплинув на креативні індустрії в Україні

Відеоігри зросли, кіно і видавництво – впали. Як карантин вплинув на креативні індустрії в Україні
.

Якщо порівняти з 2019 роком, у 2020-му зросла частка креативних індустрій в економіці України та зайнятість у цій сфері. Про це йдеться в огляді Міністерства культури та інформаційної політики, представленому 8 грудня.

Водночас не всі креативні індустрії зросли в умовах обмежень через COVID-19. За 2020 рік креативні індустрії принесли економіці України 4,2% доданої вартості, або 132,4 мільярда гривень. Це більше за показник 2019 року (3,9%, 117,2 мільярда гривень). Зросла і кількість працівників у сфері креативних індустрій – з 352 до 360 тисяч. У відсотковому співвідношенні частка людей, зайнята у цій галузі, зросла з 3,8% до 4%.

Що стосується конкретних індустрій, то за 2020 рік показали зростання видання комп’ютерних ігор (+61%), дизайн (+40%) і комп’ютерне програмування (+33%). А впали – показ кіно (-70%), розповсюдження фільмів і телепрограм (-37%), видавнича справа (від -26% до -14%), музеї (-26%) й театральна та концертна сфера (від -12% до -5%).

Креативні індустрії, 2020
Динаміка креативних індустрій за 2020 рік за даними Державної служби статистики. Фото: Міністерство культури та інформаційної політики України

Загальна вартість створеної індустріями продукції у 2020 році зросла з 286 до 333,9 мільярда гривень. У МКІП вважають, що на тлі падіння економіки України на 4% у 2020 році це свідчить про вагому частку ІТ-сектора в креативних індустріях, а також про "значну тіньову частку економіки, яка не відображається в статистиці".

Аналіз креативних індустрій МКІП здійснював за даними Державної служби статистики за 34 видами економічної діяльності, віднесеними законом до креативних індустрій. Міністерство зазначає, що в огляд могли не потрапити всі індустрії, а також що він відображає стан офіційного сектора економіки.

Читайте також

Мінкульт проаналізував розвиток креативних індустрій за 2020 рік

"У бюджеті-2022 на культуру виділили майже на 2 мільярди більше, ніж торік" — Ткаченко

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок