Що приховали кандидати у нардепи по 184-му округу. Рух ЧЕСНО проаналізував фінансові звіти

Що приховали кандидати у нардепи по 184-му округу. Рух ЧЕСНО проаналізував фінансові звіти

Що приховали кандидати у нардепи по 184-му округу. Рух ЧЕСНО проаналізував фінансові звіти
Фото: Суспільне Херсон

Аномально дешеві білборди та прихована інформація про інтернет-рекламу. Рух ЧЕСНО ознайомився із фінансовими звітами кандидатів у нардепи по округу №184 і визначив хто які витрати приховав.

За даними ЧЕСНО, 15 кандидатів у народні депутати по одномандатному виборчому округу на рахунки своїх фондів зібрали понад три мільйони гривень. Найбільше грошей зміг зібрати переможець виборів Сергій Козир – 1,5 млн гривень. 1,2 мільйони зібрав Геннадій Лагута, який зрештою відмовився від участі у виборах. 220 тисяч на рахунку у Ігоря Йосипенка. У інших кандидатів на рахунках фондів значно менші суми: від 61-ї тисячі до 11 600. Є кандидати, які так у не подали свої фінансові звіти.

Також ЧЕСНО встановив, що ціна рекламної продукції, яку кандидати використовували для агітації, не відповідає дійсності. І наводить приклад: За один білборд кандидат Ігор Токовенко заплатив 9 750 гривень, Максим Негров – 11 219 гривень. Це в 10 та 12 разів більше ніж за таку ж рекламу заплатила кандидатка Катерина Одарченко. Їй один білдорд коштував 912 гривень.

"Коментувати таку вдачу Одарченко відмовилася, пославшись на те, що розміщенням реклами займалася її партія і порекомендувала звертатися туди. Телефон партійного офісу, вказаний на сайті, не відповідає", - пише рух ЧЕСНО.

Досить низку ціну за білборд, на думку ЧЕСНО, заплатив і Ігор Йосипенко – 1600 гривень.

"Загалом сторінки в соцмережі Facebook, які таргетували рекламу на Херсонщину, витратили на поширення дописів у вересні-жовтні щонайменше 23,3 тисячі доларів. Понад 20 тисяч доларів витратили зі сторінок, які вели кампанії “за” та “проти” кандидатів по 184 округу", - повідомляє рух ЧЕСНО.

За його даними, усі кандидати разом прозвітували про витрати на всю рекламу в інтернеті на суму 578 тис. гривень.

Найбільше — 291 тис. гривень — офіційно витратив на рекламу Геннадій Лагута. Його основний конкурент Сергій Козир на інтернет витратив трохи менше- 270 тисяч гривень.

Згідно із даними Facebook Ad Library, Ігор Йосипенко витратив на рекламу в соціальній мережі понад 200 тис. гривень. Мав Йосипенко і Google-рекламу.

Що відомо:

  • Виборче законодавство передбачає, що всі витрати на кампанію повинні оплачувати виключно з виборчого фонду. За порушення цих правил передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок