Кіберполіція почала розслідування щодо бази "Миротворця" за зверненням омбудсмена

Кіберполіція почала розслідування щодо бази "Миротворця" за зверненням омбудсмена

Ексклюзивно
Кіберполіція почала розслідування щодо бази "Миротворця" за зверненням омбудсмена
. Facebook

Кіберполіція розпочала досудове розслідування через розміщення персональних даних на сайті бази "Миротворця". До неї вносять людей, які, на думку власників бази, становлять загрозу національній безпеці України.

Про це Суспільному повідомила Кіберполіція у відповідь на запит.

Розслідування здійснюється за статтею 182 Кримінального кодексу України – "Порушення недоторканності приватного життя". Максимальна санкція цієї статті – арешт до шести місяців або позбавлення чи обмеження волі до п’яти років.

Кримінальну справу в Кіберполіції порушили після звернення уповноваженої Верховної ради з прав людини Людмили Денісової. На початку листопада 2021 року вона звернула увагу на історію 13-річної мешканки Луганська Фаїни Савенкової.

Як показало розслідування StopFake, російська пропаганда використовувала Савенкову для звинувачення України у воєнних злочинах на Донбасі на рівні ООН та ЮНІСЕФ. Дівчину внесли до бази "Миротворця" через участь у фестивалі "Зірки над Донбасом", який відбувся на окупованих територіях Луганщини.

Тоді Денісова заявила, що звернулася до правоохоронців із вимогою вилучити дані про дитину з бази й закрити її.

"Сайт не належить до жодної державної установи, але порушує права не тільки цієї дитини, а також і інших. І ми побачили, що там вона не одна, і тому ми сьогодні якраз обговорювали питання, як нам об'єднати зусилля, щоб нарешті такий сайт вже не працював. Тому що він справді завдає багато шкоди не тільки дітям, а й іншим громадянам", – сказала Денісова в коментарі Суспільному.

У Кіберполіції Суспільному повідомили, що надіслали запити Миротворцю щодо наявності в списках на їхньому сайті інших малолітніх та неповнолітніх дітей "з метою перевірки викладених у зверненні (Денісової – ред.) обставин".

Недержавна організація "Миротворець" була створена у 2014 році. Як зазначено на її сайті, організація "досліджує ознаки злочинів проти національної безпеки України, людства та міжнародного правопорядку". На сайті були опубліковані персональні дані тисяч людей, які, на думку організації, становлять загрозу. У 2018 році заступник глави Місії ООН з прав людини в Україні Бенджамін Моро заявив, що "Миротворець" порушує право на приватне життя і презумпцію невинуватості.

Читайте також: Полтавського міського голову Мамая внесли до бази "Миротворця"

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок