15-річний Середа став віцечемпіоном світу серед юніорів у стрибках у воду з 3 метрів

15-річний Середа став віцечемпіоном світу серед юніорів у стрибках у воду з 3 метрів

15-річний Середа став віцечемпіоном світу серед юніорів у стрибках у воду з 3 метрів
Ukrainian Diving

Український стрибун уперше змагався на такій висоті на міжнародному рівні та здобув медаль.

15-річний українець Олексій Середа здобув "срібло" на юніорському чемпіонаті світу зі стрибків у воду, що проходить у Києві. Ця медаль стала шостою для України на турнірі.

Перед змагальним днем Середа встиг виграти дебютну медаль на рівні юніорських чемпіонатів світу. 15-річний стрибун здобув "золото", змагаючись на звичній для себе висоті 10 метрів.

Читайте також: 15-річний українець Середа - чемпіон світу серед юніорів у стрибках у воду з 10 метрів

На міжнародному рівні Середа не тріумфував у змаганнях з 3-метрового трампліна. Однак здобув медаль і ледь взагалі не став переможцем.

Як виступив Олексій Середа?

Середа кваліфікувався у фінал з четвертим результатом. Його випередили італійці Маттео Санторо та Маттео Каф'єро, а також колумбієць Томас Тамайо Менезес. Разом із ним кваліфікувався у фінал ще один українець - Владислав Климко показав дев'ятий результат.

У фіналі Середі вдалося покращити свій результат. Він із запасом випередив колумбійця Тамайо Менезеса, а у боротьбі за "срібло" - італійця Каф'єро.

Проте стати 2-разовим чемпіоном світу серед юніорів 15-річному спортсмену не вдалося. Санторо, який і показав найкращий результат у кваліфікації, випередив Середу з різницею в 1.55 бали.

Щодо ще одного українця, Владислава Климка, то йому вдалося зачепитися за топ-6 найкращих. Від топ-3 український стрибнув відділяли близько 43 балів.

 • Юніорський ЧС-2021 зі стрибків у воду: 3м, група "Б"
 1. Маттео Санторо (Італія) - 493.30 бали
 2. Олексій Середа (Україна) - 491.75
 3. Маттео Каф'єро (Італія) - 468.10

...

 • 6. Владислав Климко (Україна) - 425.80

Це шоста медаль України на юніорському чемпіонаті світу. І загалом друга срібна України на турнірі: перед цим "срібло" вибороли Данило Коновалов та Богдан Чижовський, що виступали у синхронних стрибканх з 3-метрового трампліна.

Усі медалі України на юніорському ЧС-2021 зі стрибків у воду

 • "Золото": Данило Коновалов (3-метровий трамплін, одиночний турнір), Ксенія Байло (10-метрова вишка, одиночний турнір), Олексій Середа (10-метрова вишка, одиночний турнір)
 • "Срібло": Данило Коновалов/Богдан Чижовський (3-метровий трамплін, синхронні стрибки), Олексій Середа (3-метровий трамплін, одиночний турнір)
 • "Бронза": Ксенія Байло (1-метровий трамплін, одиночний турнір)

Що відомо

 • 15-річний Середа уперше змагається на юніорському чемпіонаті світу. Тепер у нього в активі "золото" та "срібло" турніру.
 • Олексій Середа - учасник літньої Олімпіади-2020. У Токіо він показав шостий результат у стрибку з 10-метрової вишки, і з Олегом Сербіним став шостим у синхронних стрибках з цієї ж висоти.
 • Середа - чемпіон Європи у стрибках з 10-метрового трампліну (синхронні стрибки, мікст). Також він виграв "золото" та "срібло" на чемпіонаті Європи зі стрибків у воду (одиночні та синхронні стрибки відповідно).

Що далі

 • Чемпіонат світу серед юніорів у Києві триватиме до 9 грудня.

Вибір редакції

На початок