"Мені було б соромно, якби сини не пішли служити", — запорізька волонтерка про війну, родину й армію

"Мені було б соромно, якби сини не пішли служити", — запорізька волонтерка про війну, родину й армію

"Мені було б соромно, якби сини не пішли служити", — запорізька волонтерка про війну, родину й армію
Фото: Суспільне Запоріжжя. Інна Рєзнік очолює ветеранську організацію у Веселівській громаді на Запоріжжі

Інна Рєзнік — єдина жінка у Запорізькій області, яка очолює одночасно волонтерську та ветеранську організації у Веселівській громаді Мелітопольського району. На початку військових дій на сході України вона почала допомагати українській армії й до сьогодні разом з іншими волонтерами та своїми дітьми продовжує підтримувати бійців. Про свою історію та мотивацію допомагати ЗСУ вона розповіла кореспондентам Суспільного Запоріжжя в етері програми "Сьогодні. Головне".

Кіномеханік за освітою, Інна Рєзнік розпочала волонтерську діяльність від початку російсько-української війни у 2014 році. Згадує: разом з односелицями у приміщенні церкви плели маскувальні сітки та збирали допомогу військовим. Любов до своєї країни в самій Інні виховала її бабуся:

"Мабуть, оце вона з мене зробила таку кляту націоналістку, патріотку. Я росла на її розповідях, я знаю про всі три Голодомори з розповідей баби своєї. Про війну знаю з її розповідей", — зазначає жінка.

У 2014 році, під час вторгнення в Україну російської сторони, Інна розпочала волонтерську діяльність. У той час, коли ЗСУ не були забезпечені подекуди елементарними речами, вона разом з іншими волонтерами привозила військовим воду та їжу, а також ліки, одяг та запчастини. Так, за словами Інни Рєзнік, з 2014 року й до сьогодні сплели понад дві тисячі квадратних метрів маскувальних сіток.

Жінка згадує: кожна поїздка на передову була з ризиком для життя, але найважче було втрачати бойових побратимів своїх синів.

"Мені було б соромно якби мої сини не пішли служити", — запорізька волонтерка про підтримку ЗСУ
ЗСУ не були забезпечені подекуди елементарними речами. З особистого архіву Інни Рєзнік

Волонтерка наголошує, що військовим завжди потрібна підтримка цивільного населення. На її думку, люди не мають відмежовуватися від військових подій, адже вони стосуються усіх громадян:

"Зараз вони вже одягнені, яке не яке є харчування, на озброєнні. Але все одно там якісь біноклі, якась там труба підзорна, десь якісь ліки. Як би добре не було, але коли щось підкинуть, то воно ж краще", — розповідає Інна.

"Мені було б соромно якби мої сини не пішли служити", — запорізька волонтерка про підтримку ЗСУ
Волонтерка наголошує, що військовим завжди потрібна підтримка цивільного населення. З особистого архіву Інни Рєзнік

"Я весь час кажу, коли в Україні війна, то вся країна має працювати на перемогу. (...) А в нас бачите як — одні хоронять, а другі кажуть "какая война, вы про что?".

Інна Рєзнік має трьох дітей. Каже — пощастило, що вони вже дорослі. Після того, як всі закінчили школу, вона змогла приділяти максимум уваги армії. До лав Збройних сил вступили обидва її сини. Старший — Богдан зараз служить в зоні ООС, а молодший Захар тиждень тому мобілізувався із 93-ї окремої мобільної бригади "Холодний яр" у званні старшого солдата ЗСУ. Їхня сестра працює в медичному закладі, де надає психологічну допомогу військовим.

"Мені було б соромно якби мої сини не пішли служити. Мені було б соромно, я б вважала, що я їх якось не так виховувала", — ділиться волонтерка.

З болем та жахом вона пригадує свою розмову із сином, коли той повідомив про смерть свого друга і побратима: "Ти приїжджаєш до хлопців бачиш дитину живу — це товариш мого старшого сина і друзі вони були. Ми приїжджаємо додому, ще не видохнули та буквально спілкуємося телефоном і я чую "Мисла 300, а потім Мисла 200. Ладно мамо я не можу говорити". І ми підриваємося їдемо на похорони в Харківську область. Це ніколи не забудеться, це дуже страшно, болить досі", — каже жінка.

"Мені було б соромно якби мої сини не пішли служити", — запорізька волонтерка про підтримку ЗСУ
Інна Рєзнік каже, що любов до своєї країни в ній виховала бабуся. Фото: Суспільне Запоріжжя

Зараз Інна Рєзнік поєднує волонтерську діяльність із допомогою ветеранам-АТОвцям Веселівської громади з юридичних та соціальних питань. Створивши ветеранську організацію разом з однодумцями, розповідає волонтерка, вони ставили собі за мету об'єднати військових із Веселівського (раніше Мелітопольського) району.

Врешті, учасники бойових дій почали обмінюватися досвідом щодо адаптації в мирному житті. Зокрема, про відвідування санаторіїв та оформлення землі:

"Зараз це вже менш актуально, але по Веселівській громаді завдяки нашій організації почали видавати землю учасникам бойових дій", — розповідає Інна.

"Мені було б соромно якби мої сини не пішли служити", — запорізька волонтерка про підтримку ЗСУ
У ветеранській організації учасники бойових дій почали обмінюватися досвідом щодо адаптації в мирному житті. З особистого архіву Інни Рєзнік

На думку Інни Рєзнік, волонтерський рух із початком війни розвинуся, бо українці зрозуміли — щоб потім не годувати армію ворога, треба годувати свою.

"Я бажаю нашій армії перемоги. Це, мабуть, найголовніше, щоб вона перемагала, а ми її будемо підтримувати до кінця", — наголошує Інна Рєзнік.

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber

Читайте нас у Telegram

Вибір редакції

На початок