Завантаженість ліжок у реанімаціях пацієнтами з COVID-19 залишається високою — Івано-Франківська ОДА

Завантаженість ліжок у реанімаціях пацієнтами з COVID-19 залишається високою — Івано-Франківська ОДА

Завантаженість ліжок у реанімаціях пацієнтами з COVID-19 залишається високою — Івано-Франківська ОДА
Суспільне Карпати

Ситуація із поширенням COVID-19 на Івано-Франківщині стабілізувалася. Зменшується кількість хворих на коронавірус. Проте завантаженість ліжок пацієнтами з COVID-19 у реанімаціях становить 53,1%. Про це на брифінгу в облдержадміністрації повідомив заступник директора департаменту охорони здоров’я ОДА Володимир Дзьомбак.

"Хоч ситуація стабілізується, тримається рівень госпіталізації й завантаженості ліжок у реанімаційних відділеннях. За минулу добу захворіли 84 людини, госпіталізували 61%. Виписується менше. І померли восьмеро людей. Ситуація — досить серйозна, випадки захворювання — важкі. Це відображається на зайнятості ліжок. Хоча по області заповненість ліжкомісць — 46%, у реанімаційних відділеннях — 53,1%, під апаратами ШВЛ — 16,1% людей", — розповів Володимир Дзьомбак.

З його слів, найбільше пацієнтів перебувають в обласній клінічній інфекційній лікарні — 88,8% зайнятість ліжок, у Долинській багатопрофільній лікарні — 70%, в обласному фтизіопульмонологічному центрі — 62%, в Івано-Франківській міській клінічній лікарні — 60%, у Галицькій центральній районній лікарні — 60%.

"Маємо готуватися до свят і вакцинуватися. Все ж 80% — це та мета, до якої йдемо. Це — та цифра, яка дасть нам колективний імунітет. І потрібно максимально швидко проводити вакцинальну кампанію, бо маємо обмаль часу", — розповів Володимир Дзьомбак.

Зі слів заступниці гендиректора обласного центру контролю і профілактики хвороб МОЗу Тетяни Джус, показник імунізації дорослого населення в області є "вкрай незадовільний".

"Зараз є зниження захворюваності на 52% — це гарний показник. Але не слід розслаблятися, а дотримуватися усіх карантинних обмежень" — розповіла Тетяна Джус.

З її слів, пік захворювання може настати після свят — у лютому.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок