У Франківській громаді планують розгорнути окремий батальйон територіальної оборони

У Франківській громаді планують розгорнути окремий батальйон територіальної оборони

У Франківській громаді планують розгорнути окремий батальйон територіальної оборони
Фото: УНІАН

В Івано-Франківській територіальній громаді планують розгорнути окремий батальйон територіальної оборони. Про це на оперативній нараді у міського голови повідомив військовий комісар центру комплектування та соціальної підтримки Ігор Сорокопуд.

"З моменту розгортання територіальної оборони в Україні на території Івано-Франківської громади функціонуватиме окремий батальйон територіальної оборони, особовий склад якого буде виконувати завдання в інтересах Івано-Франківська та сіл, які входять до складу громади. Завдання, які виконуватиме батальйон, визначатимуться рішеннями голови громади та голови райдержадміністрації", — розповів Ігор Сорокопуд.

За його словами, територіальна оборона Івано-Франківської міської громади організовується відповідно до закону України "Про основи національного спротиву", які вступають у дію з 1 січня 2022 року.

Батальйон територіальної оборони формуватиметься з військовозобов’язаних та резервістів віком до 60 років, які перебувають на обліку в районних та міських центрах комплектування та соціальної підтримки, і є придатні за станом здоров'я.

"Тому будь-який громадянин може звернутися до центру комплектування та соціальної підтримки, щоб вступити до цього батальйону, підписати контракт на військову службу в резерві", — каже військовий комісар.

Зі слів Ігоря Сорокопуда, після підписання контракту людина зможе працювати на роботі, виїжджати за кордон та змінювати місце проживання. Їй видадуть військову форму.

"Громадянин бере участь у проведенні стрілецьких днів на території полігону та виконує інші завдання з особовим складом. Бійці обійматимуть посади відповідно до своєї підготовки. В разі збройної агресії чи оголошення рішення про мобілізацію, громадяни прибувають за викликом військового комісара", — розповідає Ігор Сорокопуд.

Ті громадяни, які не будуть залучені у батальйон територіальної оборони, в разі військової агресії можуть бути відправлені в інші військові частини для виконання завдань за межами Івано-Франківська та області.

За словами Ігоря Сорокопуда, міський голова Івано-Франківська разом з представниками центру комплектування та соціальної підтримки надіслали звернення до керівництва Збройних сил України та Міністерства оборони про виділення приміщення для розташування батальйону. Це буде окрема військова частина на території громади.

Завдання батальйону:

  • захист населення і території громади під час збройної агресії;
  • участь у захисті населення під час надзвичайних ситуацій;
  • участь у підготовці громадян до національного спротиву.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок