Україна робить недостатньо для покращення умов тримання людей під вартою – Рада Європи

Україна робить недостатньо для покращення умов тримання людей під вартою – Рада Європи

Україна робить недостатньо для покращення умов тримання людей під вартою – Рада Європи
ОГПУ

Комітет міністрів Ради Європи вважає, що Україна не вжила достатніх кроків для вирішення проблем переповнення місць тримання під вартою, покращення їхнього матеріального становища й забезпечення затриманих правовою допомогою.

Про це йдеться в проміжній резолюції Комітету міністрів РЄ, ухваленій 2 грудня.

У документі вказується, що Європейський суд із прав людини з 2005 року ухвалив 110 рішень стосовно відповідальності влади за покращення умов тримання під вартою. Зокрема у травні 2020 року остаточної чинності набуло рішення у справі "Сукачов проти України", згідно з яким Україна повинна була вжити відповідних заходів до листопада 2021 року.

Комітет міністрів Ради Європи зазначив, що органи влади України "вжили певні кроки" для покращення умов тримання під вартою, але "їх недостатньо для встановлення конкретного прогресу в цих питаннях".

"Структурні проблеми, що пов’язані з переповненістю, нелюдськими та/або такими, що принижують гідність, умовами тримання під вартою і транспортуванням та харчуванням, а також відсутність системи внутрішніх засобів правового захисту, яка б відповідала Конвенції у зв’язку з цим, перебувають на розгляді Комітету з 2005 року, без відчутного прогресу до цього часу", – йдеться в резолюції.

Читайте також: Без шансів на волю. Чому довічне ув'язнення в Україні є неконституційним

Комітет міністрів РЄ "висловив глибокий жаль" через відсутність конкретного прогресу у вчасному виконанні рішення у справі Сукачов проти України, а також закликав українську владу на найвищому політичному рівні вирішити це питання, зокрема з використанням допомоги Європейського Союзу та Ради Європи.

Наступне рішення Комітету міністрів РЄ щодо умов тримання під вартою в Україні буде ухвалене під час 1443-ого засідання у вересні 2022 року.

Читайте також: Справа Шеремета, права жінок та ЛГБТ: Комітет із прав людини ООН оприлюднив зауваження щодо України

Зазначимо, що 10 грудня у світі святкуватимуть Міжнародний день прав людини. Його заснували для відзначення річниці Загальної декларації прав людини, ухваленого Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок