30-річчя ЗСУ: 92 бригада на Харківщині отримала партію танків та БТР

30-річчя ЗСУ: 92 бригада на Харківщині отримала партію танків та БТР

30-річчя ЗСУ: 92 бригада на Харківщині отримала партію танків та БТР
Суспільне Харків

92 окрема механізована бригада ім. Івана Сірка у День Збройних сил України у Харкові отримала три танки Т-64БВ та 10 БТР-4Е.

Про передачу техніки на майдані Свободи у Харкові оголосив глава держави Володимир Зеленський, повідомляє кореспондент Суспільного.

92 бригада отримала три модернізованих танки та 10 бронетранспортерів.

30-річчя ЗСУ: 92 бригада на Харківщині отримала партію танків та БТР
president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський пояснив, чому харківський майдан Свободи став центральним для святкування 30-річчя ЗСУ: "Це знаково, адже свобода для нас — це найбільша цінність, яка, я впевнений, немає обмежень, це символ нашої держави, усієї України, яку захистили від агресії Росії у 2014 році і продовжують захищати сьогодні наші військові усієї країни".

"На БТР-4Е сьогодні встановлений новітній бойовий модуль, який має 30 мм автоматичну гармату. Із 2014 року, як тільки розпочалася агресія, мали на озброєння техніку, яка нам дісталася від Радянського союзу. Сьогодні та техніка, яка вручається, — це вже техніка нашого виробництва. Це модернізовані повністю зразки, вони повністю відповідають сучасним вимогам ведення бойових дій", — прокоментував командувач логістики Сухопутних військ Збройних сил України Володимир Карпенко.

"Ця техніка краща, більш удосконалена, можна вести бій як командиру, так і навіднику-оператору. Більш маневрена, швидша", — сказав Суспільному військовослужбовець 92-ї бригади Микола Ткачов.

У святкуванні на майдані Свободи беруть участь понад 200 військовослужбовців, повідомив Суспільному начальник служби зв'язків з громадськістю командування Сухопутних військ Володимир Фітьо. Крім офіцерів 92-ї бригади, на майдані Свободи — офіцери та курсанти Харківського національного університету Повітряних сил ім. Івана Кожедуба, курсанти Військового інституту танкових військ, оркестр.

Що відомо

  • 6 грудня 1991 року Верховна рада прийняла закон "Про Збройні сили України". День Збройних сил України відзначають за постановою парламенту від 19 жовтня 1993 року.
  • До 30-річчя Збройних сил між українськими містами організували телеміст.
  • 5 грудня 2021 року у Харкові почали готуватися до святкування 30-річчя ЗСУ: на майдані Свободи виставили три танки, 10 бронетранспортерів та броньовані автомобілі "Козак-2М1".
  • Через заходи на майдані Свободи 6 грудня змінено рух транспорту в районі майдану Свободи, заборонено паркуватися.

Вибір редакції

На початок