"Підтягнути Цимбала і можна мати гарну естафету". Бринзак - про виступ України на старті Кубка світу

"Підтягнути Цимбала і можна мати гарну естафету". Бринзак - про виступ України на старті Кубка світу

Ексклюзивно
"Підтягнути Цимбала і можна мати гарну естафету". Бринзак - про виступ України на старті Кубка світу
Facebook Володимир Бринзак

Що сказав президент федерації біатлону України про виступ українців в Естерсунді.

Збірна України закінчила виступи на перших двох етапах Кубка світу, що відбулися у шведському Естерсунді. У заключний день змагань Україна посіла десяте місце у жіночій естафеті, а ось Антон Дудченко фінішував дев'ятим.

Читайте також: Дудченко - у топ-20 чоловічої гонки переслідування на етапі Кубка світу в Естерсунді: результат

За підсумками стартових двох етапів українські біатлоністи не фінішували у топ-10 особистих гонок. А найкращий результат показала чоловіча команда в естафеті, яка фінішувала п'ятою з одним колом штрафу.

Президент федерації біатлону України Володимир Бринзак в інтерв'ю Суспільне Спорт підвів проміжні підсумки стартових етапів Кубка світу з біатлону.

Бринзак поділився враженнями від виступів представників чоловічої і жіночої команд. А також наголосив: перед третім етапом Кубка світу у Гогфільцені планує зібрати нараду, де обговорить ситуацію з жіночою командою.

 • Про виступ Антона Дудченка і Дмитра Підручного у гонці переслідування

"Дудченко, якщо брати чистий час персьюту, показав дев'ятий результат. Якби він був у масстарті, то показав би дев'ятий результат. Це дуже добре для молодого спортсмена, який вривається в еліту так яскраво. Задоволені тим, що у нас є вже трійка: Підручний, Прима, Дудченко. Ще підтягнути Цимбала і можна мати гарну естафету як мали вчора".

"Щодо Підручного, то я упевнений, що він підійде до своєї форми. Нам головне, щоб пік у нього був і все зійшлося, і стрільба, і хід ближче до лютого. Тому я за нього більш спокійний. Головне, щоб Дудченко не розтратив цю форму на початку. Важко для молодого спортсмена отримувати таке навантаження. Ми з тренером говорили, може зняти його з деяких змагань для того, щоб зберіг форму на майбутнє".

 • Про хибу Богдана Цимбала в естафеті

"Треба себе тримати в руках. Коли він прийшов, то бачив, як швидко стріляють лідери. І щоб їх не відпустити, пішов у ва-банк. Деколи виходило, як на чемпіонаті Європи в естафеті, коли він п'ять мішеней закрив за 19 секунд. Спробував відпрацювати таким чином і зараз - не вийшло, бо він був неготовий до такої швидкої і точної стрільби. Але це урок, і я думаю, що час ще є. Не сумніваюся, що Цимбал, Дудченко, Прима і Підручний будуть готові боротися у січні-лютому за дуже високі місця, особливо в естафеті, і не будуть ходити на штрафні кола".

 • Як оцінює роботу Юрая Санітри

"Звичайно, шикарна робота Санітри. Я тому мало про нього і говорю, тому що усе нормально, все йде своїм шляхом. Фактично, вже було відомо, хто на Олімпійських Іграх, вони спокійно готуються до них".

 • Про конкуренцію у жіночій команді

"У дівчат вісім спортсменок на п'ять місць, і у них конкуренція. І вона не завжди здорова: коли починаються старти, потрапляння у команду, це негативно впливає і на результат, і на підготовку, і на відносини між спортсменками. Від цього треба позбавитися. Думаємо провести нараду у Гогфільцені. Бо вони усі можуть постраждати, я так відчуваю".

 • Як оцінює роботу Уроша Велепця та вплив коронавірусу на старт сезону

"Справа у тому, що він [Велепець] тут ні до чого. Він не керує і не впливає на хвороби. Це такий стан, що тренер тут ні до чого. Якщо порівнювати з [підготовкою до Олімпіади-2018], то тоді останній збір у Казахстані, на висоті були великі морози і хвороби напередодні Олімпіади. То зараз хай краще перехворіюють у грудні, на початку сезону, щоб можна було ще зробити підготовку, відкататися для участі на Олімпійських Іграх. Час ще є".

"Ми його [Велепця] брали ще під Джиму та й Білосюк хотіли з ним тренувати. Вирішили його запросити, щоб наші лідери були забезпечені лікарем, масажистом і усіма умовами. Щоб він тренував і їх, і тих, хто біля них, молодь. Поки що через хворобу ця ситуація випала з контролю, а як буде далі - побачимо".

Читайте також: "Найгірше не місце, а відставання від лідера". Урош Велепець - про виступ України у жіночій естафеті
 • Як будуть вирішувати ситуацію з результатами жіночої команди

"Зараз поспілкуємося у Гогфільцені, вилетимо туди з Андрієм Дериземлею, командою. Залучимо Юрая Санітру, він хороший спеціаліст і також може взяти участь у нашій розмові щодо того, як краще вийти з цієї ситуації. Олена [Білосюк] буде, Джима також, Петренко Ірина також перехворіла і випала на десять днів, на період естафети нам поможе. І Блашко, і Меркушина як шоста запасна чи хто там буде. У будь-якому випадку ми зберемо естафету, плюс ще буде естафета змішана, де дві дівчини у нас будуть готові у лютому боротися. Тому будемо сподіватися на краще і зможемо впоратися з ситуацією".

 • Про роботу лиж на стартових етапах Кубка світу та норвезького сервісмена

"Ми спокійно сприймаємо виступи, тому що раніше як було? Наприклад, поганий виступ, дівчата приходять і кидають лижі: "От, погано лижі працювали". Зараз такого немає, тому що лижі працюють на кожному етапі дуже здорово. Що і показують наші результати у хлопців і так далі".

"Було важко домовитися з ним [сервісменом] на цей олімпійський сезон, але нам це вдалося. І ми розуміємо, що у нас ця проблема знята зі змащуванням лижі. Маємо доступ до найсучасніших структур та парафінів, будемо знати усю інформацію щодо траси в Пекіні. Тому для мене було важливо закрити і цю ділянку, щоб спортсмени не сумнівалися та були морально упевнені у своїх лижах. Залишалося лише, щоб вони з тренерами підвели себе до виступів, щоб на вогневих рубежах не йшли на штрафні кола. Сподіваюся, що тоді у них все вийде".

Читайте також: Норвезький сервісмен працює з Україною на чемпіонаті світу з біатлону: хто він такий

Як виступила жіноча збірна України на перших двох етапах Кубка світу в Естерсунді

 • індивідуальна гонка (етап №1): 17. Валентина Семеренко, 22. Юлія Джима, 71. Анастасія Меркушина, 107. Катерина Бех
 • спринт (етап №1): 24. Олена Білосюк, 44. Віта Семеренко, 50. Юлія Джима, 77. Катерина Бех, 99. Валентина Семеренко
 • спринт (етап №2): 19. Юлія Джима, 49. Дар'я Блашко, 60. Валентина Семеренко, 66. Олена Білосюк, 77. Віта Семеренко
 • гонка переслідування (етап №2): 14. Юлія Джима, 55. Валентина Семеренко
 • естафета (етап №2): 10. Збірна України (Анастасія Меркушина, Юлія Джима, Дар'я Блашко, Олена Білосюк)

Як виступила чоловіча збірна України на перших двох етапах Кубка світу в Естерсунді

 • індивідуальна гонка (етап №1): 24. Антон Дудченко, 28. Дмитро Підручний, 41. Денис Насико, 52. Богдан Цимбал, 76. Андрій Доценко
 • спринт (етап №1): 21. Дмитро Підручний, 24. Антон Дудченко, 52. Богдан Цимбал, 88. Андрій Доценко, 106. Денис Насико
 • спринт (етап №2): 23. Дмитро Підручний, 44. Антон Дудченко, 76. Артем Прима, 93. Богдан Цимбал, 93. Тарас Лесюк
 • естафета (етап №2): 5. Збірна України (Артем Прима, Дмитро Підручний, Богдан Цимбал, Антон Дудченко)
 • гонка переслідування (етап №2): 19. Антон Дудченко, 32. Дмитро Підручний

Що далі

 • 10-12 грудня. Третій етап Кубка світу у Гогфільцені.
Категорії
ФутболБіатлонЗбірна України з футболуЛегка атлетикаЛіга Чемпіонів з футболуТенісКомандні види спортуЧС-2022 з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо