Відповідно до Закону України "Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові" до січня 2022 року в країні створять Національний реєстр донорів крові та компонентів крові. Станом на грудень 2021 року на платформі ДонорUA зареєстровані 1 328 людей з Миколаївщини.
Про це в ефірі Українського радіо: Миколаїв розповіла координаторка Миколаївського представництва ДонорUA Ірина Руденко.
За словами Ірини Руденко, донори крові на платформі ДонорUA — це реєстр людей, які дали згоду на те, щоб стати донорами.
"Наша платформа — це теж реєстр донорів. З нею зручно працювати, бо коли є потреба, станція знатиме і потребу, і буде бачити наявні запаси, і зможе комунікувати з донорами з певною групою крові", — розповідає Ірина Руденко.
Читайте також: "Які карантинні обмеження очікують миколаївців з 6 грудня"
За словами фахівчині, створення національної бази має налагодити комунікацію між станціями та донорами.
"Донори будуть в одному реєстрі. Вони змінюють місце проживання. Більшість областей відмовляли донорам у здачі крові через те, що в них не було відомостей про відвід через певні захворювання. Якщо в реєстрі буде інформація, то можна контролювати всі донації незалежно від регіону проживання", — каже Ірина Руденко.
Координаторка ДонорUA розповіла, плюсом створення реєстру є те, що заклади надаватимуть запити на потреби, які компоненти та в якій кількості їм потрібні.
"Зараз заклади звертаються до станцій, а вони дають кров або ні. Коли це буде в єдиному реєстрі, це бачитиме й Національна служба здоров'я, яка компенсуватиме вартість компонентів крові. Ми в реальності будемо бачити потребу", — говорить Ірина Руденко.
За словами Ірини Руденко, в кожній станції було три-чотири варіанти закритого реєстру. Станом на п’яте грудня триває процес об'єднання цих реєстрів в одну базу.