Створення національного реєстру донорів крові. Скільки людей на Миколаївщині вже зареєстровані

Створення національного реєстру донорів крові. Скільки людей на Миколаївщині вже зареєстровані

Відповідно до Закону України "Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові" до січня 2022 року в країні створять Національний реєстр донорів крові та компонентів крові. Станом на грудень 2021 року на платформі ДонорUA зареєстровані 1 328 людей з Миколаївщини.

Про це в ефірі Українського радіо: Миколаїв розповіла координаторка Миколаївського представництва ДонорUA Ірина Руденко.

За словами Ірини Руденко, донори крові на платформі ДонорUA — це реєстр людей, які дали згоду на те, щоб стати донорами.

"Наша платформа — це теж реєстр донорів. З нею зручно працювати, бо коли є потреба, станція знатиме і потребу, і буде бачити наявні запаси, і зможе комунікувати з донорами з певною групою крові", — розповідає Ірина Руденко.

Читайте також: "Які карантинні обмеження очікують миколаївців з 6 грудня"

За словами фахівчині, створення національної бази має налагодити комунікацію між станціями та донорами.

"Донори будуть в одному реєстрі. Вони змінюють місце проживання. Більшість областей відмовляли донорам у здачі крові через те, що в них не було відомостей про відвід через певні захворювання. Якщо в реєстрі буде інформація, то можна контролювати всі донації незалежно від регіону проживання", — каже Ірина Руденко.

Координаторка ДонорUA розповіла, плюсом створення реєстру є те, що заклади надаватимуть запити на потреби, які компоненти та в якій кількості їм потрібні.

"Зараз заклади звертаються до станцій, а вони дають кров або ні. Коли це буде в єдиному реєстрі, це бачитиме й Національна служба здоров'я, яка компенсуватиме вартість компонентів крові. Ми в реальності будемо бачити потребу", — говорить Ірина Руденко.

За словами Ірини Руденко, в кожній станції було три-чотири варіанти закритого реєстру. Станом на п’яте грудня триває процес об'єднання цих реєстрів в одну базу.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

Вибір редакції

На початок