За минулу добу на Запоріжжі від COVID-19 вакцинувалися понад п'ять тисяч мешканців

За минулу добу на Запоріжжі від COVID-19 вакцинувалися понад п'ять тисяч мешканців

За минулу добу на Запоріжжі від COVID-19 вакцинувалися понад п'ять тисяч мешканців
Unsplash

За минулу добу, 4 грудня, у Запорізькій області зробили 5 378 щеплень від COVID-19.

Про це повідомляє Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ.

Першу дозу отримали 1 891 мешканець області, закінчили вакцинацію (отримали другу дозу) – 3 487.

Всього з початку вакцинальної кампанії станом на 5 грудня вакцинувалися 542 438 мешканців області. Отримали два щеплення та закінчили вакцинацію – 455 433 з них, що складає 27,5% від загальної кількості населення області (станом на 1 вересня 2021 року, як повідомляє ГУ Держстату в Запорізькій області, кількість мешканців області становила 1 651 218).

Читайте також: Які обмеження чекають на запоріжців в разі виходу із "червоної" зони

Для вакцинації в області використовується чотири вакцини проти коронавірусної хвороби: CoronaVac, Comirnaty від Pfizer, AstraZeneca та Moderna.

Нагадуємо, що у Запоріжжі щоденно працюють пункти вакцинації населення від COVID-19 на базі медичних закладів, у торговельних центрах міста, на залізничному вокзалі "Запоріжжя-1".

Що відомо

  • Тимчасові пункти масової вакцинації від COVID-19 діють у Свято-Покровському соборі, що в Олександрівському районі та у соборі Святої Трійці в Комунарському районі Запоріжжя.
  • Більшість шкіл Запорізької області, а саме 350, працюють в очному режимі для учнів початкових і старших класів. Весь персонал цих навчальних закладів має 100% вакцинації двома дозами вакцини, або відповідні медичні довідки.
  • Японська компанія NEC Corp. запровадить систему перевірки вакцинації проти COVID-19 на основі розпізнавання облич без використання додатків для смартфонів. Компанія розраховує, що її розробку будуть використовувати на туристичних об’єктах і у місцях проведення масових заходів. Це, зокрема, має пришвидшити процес перевірки наявності вакцинації.
  • Вакцини проти коронавірусу Moderna та Pfizer будуть найбільш ефективними в якості третьої бустерної дози незалежно від того, якими вакцинами людина щепилася до цього. Результати відповідного дослідження британських вчених були опубліковані у виданні The Lancet.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber

Вибір редакції

На початок