Якщо не "підтягує" сертифікат: у Черкасах запрацювали центри підтримки "Дії"

Якщо не "підтягує" сертифікат: у Черкасах запрацювали центри підтримки "Дії"

Якщо не "підтягує" сертифікат: у Черкасах запрацювали центри підтримки "Дії"

У Черкасах запрацювали центри підтримки "Дії", де містяни можуть отримати консультації щодо отримання COVID-сертифікатів у мобільному додатку. Загалом по Україні вже діють близько 900 таких пунктів, розповів під час візиту до Черкас керівник з розвитку електронних послуг у Міністерстві цифрової трансформації України Мстислав Банік.

За його словами, такі пункти вирішили відкрити тому, що зі збільшенням темпів вакцинації все більше українців потребують підказок, як встановити "Дію" та отримати сертифікат.

"Людям пояснюють, як генерувати сертифікати та як ними користуватися. Рідше, але трапляється, коли потрібно внести корективи до електронної системи охорони здоров'я. Може бути таке, що сімейний лікар неправильно ввів інформацію або, наприклад, дублюються дані про пацієнта чи була допущена помилка, коли вносили дані про щеплення тощо. Волонтери підказують, що робити, куди йти і до кого звертатися", — пояснив Мстислав Банік. Також він додав, що тепер СOVID-сертифікати доступні в мобільному і для тих, у кого є лише паспорт-книжечка. Крім того, запрацювали сертифікати на основі одужання та запустили у тестовому режимі сертифікати на основі негативних ПЛР-тестів, які діятимуть 72 години:

"Однак при цьому треба пересвідчитися, що лабораторія або медичний заклад, які роблять цей аналіз, під'єднані до електронної системи охорони здоров'я".

Якщо не "підтягує" сертифікат: у Черкасах запрацювали центри підтримки "Дії"
Суспільне Черкаси

За словами Мстислава Баніка, тим, хто купує підробні сертифікати, очікувати на те, що їх "підтягне" додаток, не варто:

"Якщо інформації немає в державному реєстрі, дані не підтягнуться. Але якщо лікар пішов на злочин і вніс таку інформацію, але не зробив щеплення, то сертифікат з'явиться. Зрозуміло, що медик не робить відмітку про неправдиву інформацію, і система цього не покаже. Але уже непоодинокі випадки, коли люди потрапляли в лікарню і зізнавалися, що у них підробні сертифікати, бо протоколи лікування для вакцинованих і невакцинованих різні. В такому випадку з'ясовують, який лікар видав сертифікат і, відповідно, він має нести за це відповідальність".

Наразі на Черкащині працюють два центри підтримки "Дії": у торговельно-розважальному центрі"Любава" та регіональному центрі підвищення кваліфікації за адресою Байди Вишневецького, 17, розповів керівник відділу з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Черкаської облдержадміністрації Дмитро Хулап. Там же діють і центри вакцинації.

Якщо не "підтягує" сертифікат: у Черкасах запрацювали центри підтримки "Дії"
Суспільне Черкаси

"Черкащани звертаються з різних питань. Нерідко, зокрема, виникають проблеми з установкою додатку, у деяких банально не вистачає пам'яті на телефоні. Буває так, що навіть допомагаємо щось видалити, а щось встановити, аби застосунок запрацював", – зауважив посадовець.

В майбутньому такі центри підтримки планують відкрити на базі ЦНАПів, додав він.

Що відомо

  • Черкащина із 12 листопада область перейшла у “червону” зону. Забороняється робота закладів громадського харчування, торгових центрів, ринків, магазинів, кінотеатрів, а також проведення масових заходів. Водночас обмеження не діятимуть, якщо 100% працівників вакциновані, а відвідувачі мають ковідний сертифікат, або ж актуальний ПЛР-тест.
  • У Черкаській області вісім закладів (п'ять – "першої хвилі", п'ять – "другої хвилі"), де надають допомогу хворим на COVID-19. Розгорнуто 1 960 ліжок. Із них забезпечені кисневою підтримкою 1 808 ліжок, це 92%, розповіла Суспільному заступниця голови Черкаської облдержадміністрації, яка курує медицину, Лариса Кошова. До цього списку планують додати ще дві лікарні.
  • В області працюють 101 пункт щеплень, 32 центри вакцинації та 25 мобільних бригад.
  • Тестовий пункт вакцинації відкрили у торговельно-розважальному центрі "DEPOt". Черкасці, які живуть в мікрорайоні "700-річчя", мають змогу вакцинуватися поблизу місця проживання. Якщо кількість охочих щепитися зросте, його зроблять центром масової вакцинації.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок