На Кіровоградщині хочуть облаштувати оффлайн-центри ”Дія” в усіх громадах

На Кіровоградщині хочуть облаштувати оффлайн-центри ”Дія” в усіх громадах

На Кіровоградщині хочуть облаштувати оффлайн-центри ”Дія” в усіх громадах
Суспільне: Кропивницький

У Кіровоградській області хочуть відкрити центри підтримки ”Дія” в усіх громадах. Про це Суспільному розповіла голова обласної адміністрації Марія Чорна. З її слів, такі центри працюватимуть, переважно, при центрах та пунктах вакцинації, хочуть задіяти центри надання адмінпослуг та членів мобільних бригад вакцинації. Додаткові центри підтримки запрацюють і у Кропивницькому.

Марія Чорна разом з керівником з розвитку електронних послуг міністерства цифрової трансформації Мстиславом Баніком відвідала оффлайн-центр, облаштований в приміщенні філії Донецького медичного університету у Кропивницькому, де працює один з чотирьох міських центрів вакцинації від коронавірусу.

На Кіровоградщині хочуть облаштувати оффлайн-центри ”Дія” в усіх громадах
Мстислав Банік (праворуч) та Марія Чорна (по центру) – в центрі підтримки "Дія" у Кропивницькому. Пресслужба Кіровоградської ОДА

Працівник центру, студент медичного університету, Станіслав Ковбасюк сказав, що за тиждень роботи центру за консультацією з приводу встановлення додатку ”Дія” та генерування в ньому сертифікату про вакцинацію звернулися пів сотні людей: ”П’ятеро-десятеро людей на день звертаються. З кожним днем більше, тому сподіваюся, що і студенти інших університетів долучаться до роботи оффлайн-центрів, які з’являтимуться в місті та області”.

На Кіровоградщині хочуть облаштувати оффлайн-центри ”Дія” в усіх громадах
У центрі підтримки "Дія" консультують безкоштовно. Пресслужба Кіровоградської ОДА

Мстислав Банік розповів, що усього в Україні є близько дев’яти сотень центрів підтримки ”Дія”, в Кіровоградській області він один, але з понеділка, 6 грудня, запрацює другий – в приміщенні міської ради, в одному приміщенні з центром вакцинації: ”Зручність у тому, що людина, яка приходить отримати щеплення, але не може самостійно розібратися в роботі додатку і згенерувати сертифікат, одразу може проконсультуватись з кимось з нашої команди. Працівники центрів підтримки пройшли навчання, знають відповіді на найпоширеніші питання українців з приводу роботи додатку та генерування сертифікатів. Крім того, експерти Мінцифри, куратори цього проєкту, постійно з ними на зв’язку”.

Голова обласної адміністрації сказала, що ще один центр підтримки ”Дія”, в тестовому режимі, працює в обласній науковій бібліотеці імені Чижевського: ”Допомогти жителям міста згенерувати ковід-сертифікат з 6 грудня зможуть у трьох місцях, але ми розуміємо, що всі вони розташовані в центральній частині Кропивницького. Тому працюємо над тим, щоб такі центри з’явилися в усіх громадах. Найшвидше, напевне, оффлайн-центри запрацюють в Олександрії та Знам’янці, але ми активно ведемо перемовини і шукаємо місця і добровольців для центрів підтримки в усіх громадах. Хочеться, що такі з’явилися і в Гайвороні, і у Світловодську, і в інших віддалених від обласного центру громадах. Також хочемо залучити до консультацій центри надання адмінпослуг і членів мобільних бригад щеплення, щоб ті, зробивши щеплення, допомагали літнім людям, якщо потрібно, зробити сертифікат, можливо, навіть, роздрукувати і привезти цей сертифікат”.

Що відомо

Вибір редакції

На початок