У Житомирі злочинне угруповання підозрюють у легалізації майже 20 іноземців в Україні

У Житомирі злочинне угруповання підозрюють у легалізації майже 20 іноземців в Україні

У Житомирі злочинне угруповання підозрюють у легалізації майже 20 іноземців в Україні
фото: ГУНП в Чернівецькій області

У Житомирі трьом учасникам злочинного угруповання повідомили про підозру у сприянні в незаконному переправленні через державний кордон України іноземців. Про це Суспільному розповіла речниця Житомирської обласної прокуратури Тетяна Гоша.

За її словами, 43-річний уродженець Ірану, який чотири роки тому отримав українське громадянство та проживав у Житомирі, організував злочинну групу, яка займалася незаконним переправленням іноземців через державний кордон України.

"До складу угруповання уродженець Ірану залучив двох знайомих житомирянок, – каже Тетяна Гоша. – Спільниці створили фіктивні фірми та, систематично підробляючи офіційні документи, "працевлаштовували" земляків організатора злочинного угруповання. Він же, підшукуючи через оголошення в мережі Інтернет бажаючих незаконно переїхати на постійне проживання до України, за винагороду від восьми до 15 тисяч доларів США, надавав пакет необхідних документів та супроводжував через державний кордон".

Протягом декількох років організована група незаконно переправила через державний кордон України майже 20 іноземців.

"Під час обшуків в учасників угруповання вилучили та наклали арешт на чорнову бухгалтерію, комп'ютерну техніку, мобільні телефони, печатки, документи для оформлення віз іноземцям, а також три земельні ділянки, які належать організатору угруповання, – каже Тетяна Гоша. – Трьом учасникам угруповання повідомили про підозру у сприянні в незаконному переправленні через державний кордон України з корисливих мотивів, а також службовому підробленні офіційних документів за частиною 3 статті 332"Незаконне переправлення осіб через державний кордон України", частиною 1 статті 366 "Службове підроблення"Кримінального кодексу України".

Наразі вирішується питання щодо обрання запобіжних заходів.

За словами Тетяни Гоші, санкція суворішої статті 332 "Незаконне переправлення осіб через державний кордон України"Кримінального кодексу України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від семи до дев'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram та Instagram

Вибір редакції

На початок