Посилення правил "жовтої" зони карантину: що зміниться для Харківщини

Посилення правил "жовтої" зони карантину: що зміниться для Харківщини

Посилення правил "жовтої" зони карантину: що зміниться для Харківщини
Суспільне Харків

З понеділка, 6 грудня, в Україні наберуть чинності зміни до правил карантину у "жовтій" зоні епіднебезпеки, у якій перебуває Харківська область.

Про епідситуацію в регіоні та як зміни правил карантину вплинуть на життя харків'ян, в ефірі "Українського радіо Харків" розказали епідеміологиня обласного центру контролю та профілактики хвороб Ганна Сухорукова та директор обласного Департаменту охорони здоров'я Максим Хаустов.

Кількість хворих зменшується

За словами Сухорукової, тенденція до зниження кількості випадків коронавірусу на Харківщині зберігається.

"Кількість хворих щотижнево зменшується. За останній тиждень у порівнянні з 26 листопада кількість тих, хто захворів, зменшилася на 14,5%. Стрімке зростання захворюваності ми спостерігали у вересні та листопаді. Тенденція до зменшення випадків коронавірусу більше виражена у Харкові, ніж в області", — розказала Ганна Сухорукова.

Летальність залишається такою ж, як і була, каже епідеміологиня.

"У нас є випадки, коли цього тижня помирали люди, які захворіли ще наприкінці вересня. Ці люди понад місяць-півтора перебували у лікарні. На сьогодні ми по смертності бачимо показники захворюваності ще того часу, коли ми щоденно реєстрували по 1,5 тис. нових хворих", — пояснює Сухорукова.

Читайте також: За добу на Харківщині виявили понад 400 випадків COVID-19

Епідеміологиня наголошує, серед людей, які захворіли, одне чи два щеплення мали 3% людей.

"Хвиля захворюваності восени була більшою, ніж навесні. Якби у нас була більша кількість нещеплених, кількість хворих була б більшою, насамперед тих, хто хворів би у тяжких формах. У більшості щеплених перебіг хвороби був легкий, вони не потребували лікування у стаціонарі", — вважає Ганна Сухорукова.

Як діятимуть обмеження

З понеділка, 6 грудня, карантинні обмеження посилять для невакцинованих.

"У "жовтій" зоні потрібно буде мати сертифікати про вакцинацію, щоб повноцінно відвідувати заклади вищої освіти, в якій вакциновано принаймні однією дозою 100% людей. Те саме — для проведення масових заходів, роботи кінотеатрів та інших закладів культури, громадського харчування, роботи спортзалів та басейнів, діяльності закладів із розміщення, крім готелів, санаторіїв та соцзакладів, а також в обласних та міжобласних перевезеннях", — розповів директор обласного Департаменту охорони здоров'я Максим Хаустов.

У Харківському зоопарку, парку Горького та театрі опери та балету вже попередили відвідувачів про необхідність мати з собою сертифікат про вакцинацію.

На думку Ганни Сухорукової, чи дієві нові обмеження у "жовтій" зоні, епідеміологи зрозуміють згодом.

"Масштабність впливу цих обмежень зможемо оцінити за деякий час. Вплив однозначно буде, але наскільки значним він буде, будемо спостерігати. Не така велика кількість людей відвідує заклади харчування, спортивні зали. Думаю, це буде стимул для вакцинації молоді та окремих категорій населення, які ухиляються від вакцинації чи не прийняли для себе рішення", — говорить Сухорукова.

"У ресторані людина перебуває певний час без маски, у тренажерному залі перебувати у масці теж складно, тому й обрали такі локації, де людина схоче не використовувати засоби індивідуального захисту", — каже епідеміологиня.

За її словами, найбільше коронавірус поширюється у транспорті чи у родинах.

"Інфікування у громадському транспорті особливо стосуються Харкова, в районах області найчастіше хворіють через сімейні контакти. Також у цю хвилю ми відзначаємо велику кількість хворих школярів, але це непровідний фактор", — говорить Ганна Сухорукова.

Читайте також

На Харківщині вакцинували від COVID 45% населення

На початок