Містобудівна рада Сум обговорила план забудови по провулку Красовицького: який проєкт

Містобудівна рада Сум обговорила план забудови по провулку Красовицького: який проєкт

Містобудівна рада Сум обговорила план забудови по провулку Красовицького: який проєкт
Суспільне Суми

На містобудівній раді у Сумах обговорювали детальний план забудови земельної ділянки по провулку Лікаря Зиновія Красовицького, 1А. Вона розташована між вулицею Горького та сквером Дружби.

Презентував проєкт його автор сумський архітектор Едуард Головін. Відповідно до проєкту, на ділянці площею майже 14 соток хочуть звести дев’ятиповерховий будинок на 40 квартир з магазинами та кафе на першому поверсі. І довести до ладу територію, що навколо.

Містобудівна рада Сум обговорила план забудови по провулку Красовицького: який проєкт
Фото: Суспільне Суми

"Тут зберігається водойма, зміцнюються береги, будуть з дерев'яного настилу тераси для відпочинку. У межах детального плану ми маємо три житлові будинки, прибудинкові майданчики, стоянки, всі вимоги згідно з ДБН розраховувалися виходячи з кількості мешканців 400 осіб. Згідно з вимогами історико-архітектурного опорного плану висота запроєктованої будівлі не перевищує тих позначок, які передбачені обмеженнями", – розповідає архітектор ТОВ "Архдизайнстудія" Едуард Головін.

Після презентації, проєкт обговорили.

"Тут головного креслення немає, це непотрібні матеріали. Головне креслення, це ділянка річки сумки в граніті, і ця панорама забудови цієї ділянки, це єдине місце, де місту вдалося повернути забудову обличчям до річки. Якби ти зробив розгортку цю всю, з урахуванням "Кристалу", саме це місце і виграє, а ось це креслення, навпаки, працює проти цього будинку", – сказав член архітектурно-містобудівної ради Микола Ільченко.

За словами ще одного члена ради Юрія Харченка, тема архітектури вирішується, але стоянка – ні. "Я розумію, що це гарно жити у парку та мати під вікном свій транспортний засіб. Але мені здається, тема транспорту, вона взагалі повинна мати свій стратегічний розгляд. Треба прибрати з усіх дворів автівки й почати потрібно з центральної історичної частини міста", – каже Юрій Харченко.

Замовляло детальний план території управління архітектури Сумської міськради. Оплатила документацію і будуватиме – підприємиця Наталія Галаєва, яка має договір оренди на цю ділянку до 2029 року. Її чоловік, депутат обласної ради Магомед Галаєв прийшов на засідання та назвався інвестором.

"Зараз потрібно замовити проєктно-кошторисну документацію на саму забудову. Починати будемо поетапно, паралельно з благоустроєм цієї всієї прилеглої зони й паралельно будівництвом. Думаємо, що за півтора року ми все це приведемо у такий вигляд, як ви бачили у ролику", – говорить Галаєв.

У липні цього року, після громадських слухань проєкту детального плану території, мешканці будинків, біля яких планується забудова, писали колективне звернення до міського управління архітектури.

"Було сказано категоричне "ні" забудові. У нас дуже мала територія і будинок, який вони планують там будувати фактично знищує весь осередок. Біля будинку буде проходити проїжджа частина, планується чималенький дім. Проїжджої частини практично немає, де проїхати. Виїзд на дорогу на Горького можливий тільки через наше подвір’я, а оскільки подвір’я немає тобто ми виходимо з вхідних дверей, з під’їзду, прямісінько на дорогу. І площа для забудови цього будинку замала", – прокоментувала проєкт мешканка будинку 2 по провулку З. Красовицького Наталія Шкумат.

У кінці засідання члени ради рекомендували управлінню архітектури підготувати документи на сесію міськради. Якщо детальний план затвердять, розпочати будівництво, за словами Магомеда Галаєва, хочуть у наступному році.

На початок