Міжнародне енергетичне співтовариство підтримало сертифікацію "Укренерго"

Міжнародне енергетичне співтовариство підтримало сертифікацію "Укренерго"

Міжнародне енергетичне співтовариство підтримало сертифікацію "Укренерго"
Фото: УНІАН

Секретаріат Енергетичного співтовариства підтвердив можливість сертифікації НЕК "Укренерго".

"Наш національний регулятор отримав право провести сертифікацію оператора системи передачі. Це дуже важливо, оскільки "Укренерго" відповідає за синхронізацію наших електроенергетичних мереж з європейськими ENTSO-E. Сертифікація дає зелене світло для здійснення цієї синхронізації", — заявив заступник Міністра енергетики з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков.

Він також відзначив, що згідно зі звітом Співтовариства, Україна успішно впроваджує європейські правила і стандарти в енергетичній сфері. Зокрема, прогрес імплементації європейського законодавства в електроенергетиці – понад 50%, у секторі зеленої енергетики — 56%, енергоефективності – 75%.

"На засіданні Ради Міністрів Енергетичного Співтовариства Україна отримала право головування на наступний рік. Ми використаємо це право для посилення солідарності країн ЄС, країн Енергетичного Співтовариства, щоб відповісти на виклики енергетичної кризи", — відзначив Демченков.

Що відомо

  • В Україні не буде віялових відключень електроенергії цього опалювального сезону. Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко.
  • Опалювальний сезон 2021-2022 Україна почала на тлі світової енергетичної кризи, нестачі вугілля та підвищення цін на енергоносії. Газ у світі здорожчав у понад десять разів, вугілля — в чотири.
  • Цьогоріч Україна ризикує стикнутися з дефіцитом вугілля на складах теплоелектростанцій (ТЕС). За даними Міністерства енергетики, до початку опалювального сезону запаси українського вугілля були втричі менші за норму.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок