Чи вважають люди з інвалідністю доступним місто Хмельницький

Чи вважають люди з інвалідністю доступним місто Хмельницький

Чи вважають люди з інвалідністю доступним місто Хмельницький
Фото: Суспільне Поділля

25 тисяч людей з інвалідністю проживає на території Хмельницької тергромади, каже начальник управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради Слов’ян Воронецький. Чи є доступне місто Хмельницький для людей з інвалідністю, Суспільне розповість.

15 років в інвалідному візку хмельничанин Віктор Кучер. Останні шість років чоловік очолює громадську організацію "Світ без бар’єрів". Каже, мета їхньої організації - об’єднати людей з інвалідністю, які пересуваються на візках, щоб вони вийшли з дому, не замикались в собі і зі своїми проблемами на одинці, адже гуртом легше долати труднощі.

Віктор Кучер вважає, що місто стало доступним для людей з інвалідністю: "Зараз багато чого робиться: роблять пандуси, з’явився транспорт низькопольний з відкидними пандусами, тролейбуси, автобуси. Створено соціальне таксі, тобто, багато проблем вирішується, але вирішити все зразу неможливо".

Голова Хмельницької обласної організації людей з інвалідністю Анатолій Савчук розповідає: "В основному це інформаційні послуги, це введення випадків життєвих ситуацій, це економічна допомога людям. Це і транспортне перевезення, в нас є автомобіль з підйомниками, який перевозить людей за потреби".

Додає: до їхньої організації за допомогою звертаються понад 500 людей. "Ті, хто отримує ту чи іншу допомогу, саме інформаційно, з ким я безпосередньо контактую. Що стосується участі у заходах, це в середньому від 300 до 700 чоловік беруть участь у заходах протягом року", - каже чоловік.

Наразі в обласному центрі функціонує 123 світлофорних об’єкти, з яких 84 облаштовані звуковими пристроями та мовним супроводом для людей з інвалідністю, каже начальник відділу безпеки дорожньої інфраструктури міста Олександр Ковальчук. В місцях пішохідних переходів та на зупинках громадського транспорту встановлені тактильні плитки, зазначає Олександр Ковальчук: "Незрячі люди, або ті, хто погано бачить, вони краще орієнтуються, відчувають, де вже закінчується тротуар і позначається небезпека, тобто, вихід на проїзну частину. Також при проведенні капітальних робіт зараз обов’язково проводяться роботи з облаштуванням пандусів".

У Хмельницькій тергромаді проживає 25 тисяч людей з інвалідністю, розповідає начальник управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради Слов’ян Воронецький. Додає: "В нас є центри реабілітації для дітей-інвалідів. Відкрили ми відділення тимчасового перебування минулого року, в тому числі для людей з інвалідністю. В нас діють соціальні центри реабілітації та адаптації. В нас є рекреаційний центр "Берег надії", де понад 1200 осіб, а особливо дітей та людей з інвалідністю, ми там оздоровили цього року".

За словами Слов’яна Воронецького, наразі в місті діє програма піклування, яка передбачає понад 300 тисяч мільйонів гривень на рік на для людей з інвалідністю.

На початок