У Кропивницькому відбувся міжнародний турнір з настільного тенісу серед спортсменів з інвалідністю

У Кропивницькому відбувся міжнародний турнір з настільного тенісу серед спортсменів з інвалідністю

У Кропивницькому відбувся міжнародний турнір з настільного тенісу серед спортсменів з інвалідністю
Суспільне: Кропивницький

У Кропивницькому відбувся восьмий міжнародний турнір з настільного тенісу серед спортсменів з інвалідністю. Учасниками турніру стали люди з фізичними порушеннями, розповів Суспільному організатор турніру Олександр Іськов. Змагалися два десятки учасників з п'яти регіонів України. Через пандемію коронавірусу не приїхали учасники з-за кордону. Турнір присвятили Міжнародному дню людей з інвалідністю.

Турнір влаштували у залі факультету фізичного виховання педагогічного університету. Серед учасників – люди з інвалідністю з Житомира, Черкас, Сміли, Чернівців, Київської області та Кропивницького.

Протягом восьми років на турнір приїжджали учасники з Польщі, Румунії, Казахстану, Голландії, Данії, Грузії, говорить Олександр Іськов. "Це до появи епідемії COVID-19.Два роки ми пропустили. Хто займає перше місце, ми переїжджаємо в те місто, хто виграв. Житомир, Рівне, Володимирець, місто Сміла, Макарів Київської області, Львів".

53-річний Сергій Маслюк зі Сміли настільним тенісом займається 25 років. У чоловіка атрофія м’язівстраждає м'язова система людини, що призводить до слабкості, стоншування і зменшення розмірів м'язових волокон та обсягу м'язової тканини. Говорить, цей вид спорту, додає сил та натхнення.

Кропивничанин Олександр Редозубов на турнірі виступає у ролі граючого судді. Розповів, правила однакові, для здоровихлюдей і для людей з інклюзивними порушеннями. "Граємо ми турнір особистий з трьох партій до двох перемог, якщо 1:1 рахунок, то тоді грається третя партія, визначається переможець".

У фінальному поєдинку 72-річний Павло Трапєзніков з Кропивницького переміг Івана Попадюка зі Сміли. Чоловік має статус ліквідатора Чорнобильської аварії. "Після аварії видалили два органи, поламані руки, ноги, хребет".

Розповів, вирішив взяти участь у турнірі, для того щоб тримати себе у формі.

Третє місце посів переможець попереднього турніру Сергій Маслюк зі Сміли.

Наступного року турнір відбудеться у селі Березняки Черкаської області.

Читайте також

На початок