На Хмельниччині пройшов "Марафон, який ніхто не біжить"

На Хмельниччині пройшов "Марафон, який ніхто не біжить"

На Хмельниччині пройшов "Марафон, який ніхто не біжить"
Фото: Суспільне Поділля

40 жителів Ярмолинецької територіальної громади взяли участь у забігові під назвою "Марафон, який ніхто не біжить». Про це розповіла організаторка спортивного заходу Наталія Беренда. За її словами, український марафон започаткували в селищі міського типу Нью-Йорк Донецької області 7 листопада 2021 року. За приклад взяли марафон у місті Нью-Йорк у Сполучених штатах Америки, котрий проводять з 1970 року. Чому приурочили забіг у Ярмолинцях, хто брав у ньому участь та скільки років найстаршому та наймолодшому учасникам цих змагань, дізнавалося Суспільне.

Марафон провели на Ярмолинецькому центральному стадіоні, розповідає найстарший учасник забігу, 83-річний Володимир Бохонський. Про свою участь у спортивному заході каже: "Акція для підтримки наших воїнів, які стоять на кордоні, які захищають нашу Україну. Тому що Крим і Донбас повинні бути наші. І ми їх підтримуємо, ми біжимо за них".

В Нью-Йорку на Донеччині марафон провести неможливо, говорить учасниця марафону Наталія Беренда. За кілометр від населеного пункту проходить лінія розмежування. Там постійні обстріли, додає жінка: "Я, як волонтер, їздила на схід. І я була в неодноразово в цьому Нью-Йорку, який знаходиться за кілометр від зони бойових дій. І там не тільки наші військові стоять, там є будинок-інтернат дитячий. І ми хотіли цим марафоном показати, що ми підтримуємо Україну, щоб увесь світ знав, що дійсно в нас іде війна. Московська агресія".

Учасник марафону, ветеран російсько-української війни, боєць добровольчого батальйону «Санта» з позивним «Птах» каже: "Підтримую цю акцію. Дійсно, рахую її важливою, тому що в єдності сила. Привертати потрібно увагу мас, увагу іноземних журналістів. Тому що, будучи в добровольчому батальйоні, я знаю, що таке підтримка населення".

За словами наймолодшого 15-річного учасника марафону Артема Мельничука, він біжить заради пам’яті загиблих на сході України та підтримки живих українських воїнів.

Естафету марафону передали громаді села Олешин Хмельницької територіальної громади, каже Наталія Беренда.

Читайте наші новини у мережі Фейсбук

На початок