Людина з подвійним громадянством зможе голосувати тільки в одній країні – Арахамія

Людина з подвійним громадянством зможе голосувати тільки в одній країні – Арахамія

Людина з подвійним громадянством зможе голосувати тільки в одній країні – Арахамія
УНІАН

У разі ухвалення президентського законопроєкту щодо подвійного громадянства, людині треба буде визначатися, в якій з країн голосувати.

Про це під час брифінгу у парламенті розповів голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.

"Людина має визначитися. Наприклад, якщо вона громадянин Канади чи Сполучених Штатів і одночасно отримала українське громадянство, має визначитися, за яку владу де голосує. Якщо живе в Сполучених Штатах і має український паспорт, він не матиме можливості голосувати тут, тому що він голосує за президента США, за їх Сенат. Тоді людина не може голосувати у двох країнах за владу — так не працює. Є принцип "осідлості", так званий. Тобто, якщо його центр життєвих інтересів тут, він голосує за владу тут, якщо там — голосує за владу там", — пояснив Арахамія.

За його словами, законопроєкт визначить умови отримання громадянином виборчого права. Окрім того, за запропонованим документом, на державні посади будуть призначатися тільки люди з одним громадянством.

"Якщо хтось, маючи подвійне громадянство, хоче зайняти якусь посаду, він має відмовитися від усіх інших громадянств і бути тільки громадянином України. Це теж умова, закладена в цьому законі", — наголосив депутат.

Що відомо

  • 48% українців не підтримують запровадження подвійного громадянства.
  • Верховна рада зареєструвала ініційований президентом проєкт закону про множинне громадянство і відповідальність за його приховування.
  • Під час виступу у Верховній раді 2 грудня Володимир Зеленський заявив, що для українців, які мешкають у США, Канаді, ЄС, є важливим питання множинного громадянства. Таким чином, за його словами, українці з усього світу відчуватимуть себе "не діаспорою, не просто людьми українського походження, а людьми українського громадянства, рівними українцями".
  • 22 вересня Президент Володимир Зеленський запропонував надати подвійне громадянство українцям, які проживають за кордоном.
  • Голова Державної міграційної служби України Максим Соколюк заявив, що громадянам можуть дозволити мати два паспорти, але будуть обмеження щодо РФ.
  • Заступниця голови депутатської фракції "Слуга народу" Олена Шуляк заявила, що в законопроєкті про подвійне громадянство виключена спрощена процедура для країни-агресора, а перелік країн для його отримання визначатиме Кабінет міністрів.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок